Vali Sarıibrahim Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünü Ziyaret Etti Foto Galeri: Vali Sarıibrahim Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Kurum ziyaretleri kapsamında SGK İl Müdürlüğünü ziyaret eden Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim kuruma gelişi sırasında Sosyal Güvenlik İl Müdürü Serdar Fındık tarafından karşılandı.

Akabinde kurumun servislerini ziyaret eden Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, personelin yaptığı iş ve işlemlerle ilgili bilgi alarak çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Daha sonra kurum toplantı salonuna geçen Sarıibrahim, SGK İl Müdürü Fındık’tan brifing aldı.

Fındık, yapmış olduğu sunumda, kurumun kadro ve personel durumu, Sosyal Güvenlik Kurumu istatistiki bilgileri, toplam SGK’lı çalışan sayısı, işyeri sayısı, sosyal güvenlik kapsamı dışında kalan nüfus, emekli sayıları ve oranları, genel sağlık sigortası primi ödemeleri, işyeri ve sigortalı  durumu, aktif çalışan kişi sayısı, kurum alacakları, eczane ödemeleri, sağlık hizmetleri ve iş kazası vakaları ile ilgili Vali Sarıibrahim’e detaylı bilgiler verdi.

Brifing sonrası değerlendirmelerde bulunan Vali Sarıibrahim, SGK’nın insan odaklı hizmet veren önemli kurumlarımızdan biri olduğunu vurgulayarak, “Sosyal Güvenlik Kurumu, toplumun her kesimine hitap ederek vatandaşlarımızın geleceği ve huzuru konusunda çok önemli bir görevi başarıyla yerine getiriyor. Özveri ile çalışan personelimize teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.