"Vali Sarıibrahim, Tıp Bayramında Doktorlarla İftar da Buluştu" Foto Galeri: "Vali Sarıibrahim, Tıp Bayramında Doktorlarla İftar da Buluştu"

Karaman Polisevi'nde düzenlenen iftar programında bir araya gelen Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim ve doktorlar, sağlık çalışanlarının özverili hizmetlerini kutladılar.

İftar programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Serkan Yurdakul'un açılış konuşmasıyla devam etti. Vali Sarıibrahim'in konuşmasında, doktorlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği ve sağlık çalışanlarının önemine vurgu yaptığı belirtildi.

Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, konuşmasında, "Devlet idaresinin en önemli görevi vatandaşına hizmet edebilmektir. Doktorlarımız, sağlık personelimiz, bu ülkenin en diri gücüdür. Covid sürecinde doktorlarımızın ve sağlık personelimizin gösterdiği mücadeleyi takdirle karşılıyoruz. Doktorlarımız gerçekten bu ülkenin yetişmiş en iyi insan gücüdür. Bunun değerini ve kıymetini bilmemiz gerekir" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, "Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana her şekilde hizmet eden doktorlarımıza, tıp gönüllülerimize ve tıp emekçilerimize saygılarımı sunuyorum. Dünümüzde ve bugünümüzde insanlık için cansiperane çalışan hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum" dedi.

Programa, Karaman Ak Parti Milletvekilleri Av. Selman Oğuzhan Eser ve Osman Sağlam, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Vali Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Murat Alkan, Karaman Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Halil İbrahim Taşcı ve ilimizde görev yapan hekimler ile aileleri katıldı.