Sarıibrahim yayınladığı mesajında, “Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanı verilmiştir.

Bizler de ; bu özel günde gazilik onuruna erişen kahramanlarımızın onur gününü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Tarih boyunca aziz milletimiz  “ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” diyerek kutsal vatan toprağını korumuş ve  istiklal ve istikbalinden vazgeçmemiştir.

Gazilerimizin ve şehitlerimizin vatanımızı, canlarından aziz bilerek gösterdikleri cesaret ve fedakârlık birliğimizin ve beraberliğimizin temeli olduğu gibi, aziz milletimizin her ferdi için de kutlu bir emanettir.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları, huzur içinde yaşadığımız bu topraklarda her zaman şükran ve minnetle yâd edilecektir.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle tarih boyunca vatanımız ve milletimizin değerleri için mücadele eden şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ahirete irtihal eden gazilerimizi rahmetle yâd ediyor; yaşayan gazilerimize bu kutlu vatanın bağrında uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum” ifadelerine yer verdi.