Sarıibrahim yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sizleri Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaştığımız eşsiz ve özel bir günde, coşku ve heyecanını her geçen gün daha fazla hissettiğimiz Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularla kutlayarak sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Aziz milletimizin, 7 düvele karşı dünyaya örnek olmuş kahramanlık destanı, Kurtuluş Savaşı ile başlayan, istiklalini istikbali görerek iradesini ortaya koyduğu Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışı ile devam eden ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla son bulan bir sürecin ardından 100 yıl geçti.

100 yıllık genç bir devletin, binlerce yıllık kadim gelenekleriyle, bugünden yarına daha azimli, daha kararlı ve daha güçlüyüz.

“Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu emanetini, son yıllarda atılan adımlarla daha da güçlü kılmak için devletimiz; bilim ve teknolojiden diplomasiye, savunma sanayinden eğitim ve sağlığa, enerji yatırımlarından sosyal politikalara, kültür ve sanata büyük yatırımlar yapmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı gibi büyük bir vizyonla daha güçlü bir Türkiye’yi daha müreffeh bir geleceğe hazırlıyoruz.

Bugün de bizim, gelecek de bizim çocuklarımızın olacak inşallah. 2053’e, Anadolu’nun Türk yurdu oluşunun bininci yılı 2071’e yerli otomobilimizle, gök yüzüne hâkim olan İHA ve SİHA’larımızla, drone teknolojileri, insansız uçak ve uydularla vizyon projelerimizle geleceğe daha emin adımlarla kök salıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor olmanın gurur ve sevinciyle bir kez daha en kalbi duygularla selamlıyor, Anadolu’nun 1000 yıllık Türk yurdu olmasını sağlayan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar tüm liderlerimizi, kahraman askerlerimizi, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılı, Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun, daim olsun, ilelebet yaşasın.”