Sarıibrahim, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer veri:

“Bugün 30 Ağustos zaferimizin 101. yıl dönümünü idrak etmenin büyük onurunu ve haklı gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Paşa Başkomutanlığındaki kahraman Türk ordusunun 26 Ağustos 1922 tarihinde başlattığı büyük taarruz, 4 gün süren göğüs göğse çarpışmaların ardından 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da kesin bir zaferle sonuçlanmıştır.

Dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos zaferi, sadece askeri bir başarı olmakla kalmamış aynı zamanda Cumhuriyetimizin temelinin atıldığı büyük bir dönüm noktası olmuştur.

Tarihi şanla, şerefle ve zaferlerle dolu aziz milletimiz, 1071 Malazgirt’te bize yurt kılınan her bir karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış kutsal vatan toprağını her türlü yokluğa ve zorluğa rağmen korumuş, bağımsızlığından ve özgürlüğünden hiçbir zaman ödün vermeyeceğini tüm dünyaya duyurmuştur.

30 Ağustos’ta yakılan zafer meşalesinin ilk yüzyılda sağladığı güven ve cesaretle Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da tarihimizden aldığımız güç ve kudretle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizin Türkiye Yüzyılı mührünü tarihe nakşetmesi için azim ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle 30 Ağustos şanlı zaferimizin 101. sene-i devriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Vatanımız, ezanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız uğrunda canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”