Karaman Valiliği, Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya ile ilgili çıkan haberler nedeniyle bir açıklama yaparak, Sarıkaya için görevden uzaklaştırma işlemi uygulandığını ve İçişleri Bakanlığından müfettiş görevlendirilmesi talebinde bulunulduğunu duyurmuştu.

Birçok ulusal, yerel basın ile ajanslar, haberi duyurmuş, Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya ise hakkında çıkan tüm iddiaları Avukatı Volkan SERİNTÜRK aracılığıyla yalanlayan basın açıklamasında bulundu.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde:

 ''07.06.2014 tarihinde akşam saatlerinden itibaren yazılı, görsel ve internet medyasında müvekkilim Karaman Vali Yrd. Sayın Mustafa Sarıkaya ile ilişkilendirilen asılsız  bir takım  haberler çıkmaya başlamıştır. 

Şu husus öncelikle belirtilmelidir ki, bütün medya aracılılığı ile servis edilen ve önemli bir kamu görevi ifa eden, müvekkili karalayan bu sözde haberlerin gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. 

Diğer taraftan müvekkilimin geçici süre ile görevden uzaklaştırılmasına da yol açan bu asılsız haberler yakından izlenmekte olup, bunlarla ilgili tüm yasal haklarımız kullanılacaktır,

Kamuoyuna saygı ile duyurulur,''dendi.