banner464

Edremit Belediyesi "belediye Yönetimi Ve Mevzuatı" Eğitim Semineri Başladı

Van merkez Edremit Belediyesi Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) kapsamında hazırladığı "Belediye Yönetimi ve Mevzuatı" eğitim semineri başladı.Edremit Belediyesi, DAKA kapsamında hazırladığı ve belediye personeli ile belediye meclis...

Edremit Belediyesi "belediye Yönetimi Ve Mevzuatı" Eğitim Semineri Başladı

Van merkez Edremit Belediyesi Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) kapsamında hazırladığı "Belediye Yönetimi ve Mevzuatı" eğitim semineri başladı.Edremit Belediyesi, DAKA kapsamında hazırladığı ve belediye personeli ile belediye meclis...

01 Kasım 2014 Cumartesi 12:18
27 Okunma
Edremit Belediyesi
Van merkez Edremit Belediyesi Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) kapsamında hazırladığı "Belediye Yönetimi ve Mevzuatı" eğitim semineri başladı.

Edremit Belediyesi, DAKA kapsamında hazırladığı ve belediye personeli ile belediye meclis üyelerini kapsayan "Belediye yönetimi ve mevzuatı" eğitim semineri başladı. Edremit Belediye Toplantı ve Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Edremit Belediye Eş Başkanları Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan, eğitim seminerini sunacak olan Yerel Yönetimler Mevzuat Uzmanı Kadri Veziroğlu, İLKAY Eğitim Merkezi yetkilisi Kadri Salaz, DAKA program yönetim birim başkanı Bade Altınel ile belediye personeli ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan İlkay Eğitim Merkezi yetkilisi Kadri Salaz, Edremit Belediyesinin hazırlamış olduğu eğitimin seminerinin belediye personeli ve meclis üyeleri açısından oldukça önemli olduğunu belirterek tüm belediyelerin aynı hassasiyetle eğitim seminerleri düzenlemesi gerektiğini söyledi. Sonrasında konuşan DAKA program yönetim birim başkanı Bade Altınel de her belediyenin, kar amacı gütmeyen tüm kurum kuruluşların talebi doğrultusunda DAKA olarak eğitim seminerleri verebileceklerini aktararak Edremit Belediyesi’nin bu yönlü talebini değerlendirdiklerini ve eğitim seminerini destekleme kararı aldıklarını ifade etti.

Daha sonra bir konuşma yapan Edremit Belediye Eşbaşkanı Sevil Rojbin Çetin ise yerel yönetimler mevzuatı konularının her zaman araştırılması ve eğitimlerinin aralıksız verilmesinin önemli olduğunu aktardı. Edremit Belediyesi olarak yapılacak her işin öncelikli olarak teorik mevzuatının çok iyi bilinmesi gerektiğinin bilinciyle ’ Belediye yönetimi ve mevzuatı ’ eğitim projesini hazırladıklarını belirten Çetin, projelerinin DAKA tarafından kabul edilmesinin ardından projelerinin hayata geçirme fırsatı yakaladıkları ifade etti. Edremit Belediyesi olarak projenin kabul ve uygulanması aşamasında katkısı olan herkese teşekkür ettiklerini belirten Çetin, iki gün sürecek olan eğitim seminerinin ileriki dönemlerde çok daha verimli olduğunu tanıklık edeceklerine inandıklarını dile getirdi. Belediyelerin halka hizmet götürmenin en önemli kurumu olduğunun farkında olarak yerel yönetimler alanında hizmeti üretirken bunu layıkıyla yerine getirebilmek adına böylesi bir eğitim seminerin elzem olduğuna dikkat çeken Çetin, Edremit Belediyesi olarak kurumsallaşmayı ve profesyonelleşmeyi önemsediklerini aktardı.

Açılış konuşmalarının ardından eğitim seminerini verecek olan Yerel Yönetimler Mevzuat Uzmanı Kadri Veziroğlu kısa bir konuşma yaptı. Edremit Belediyesi’nin düzenlediği eğitim seminerini önemli gördüklerini ve böylesi eğitim seminerlerinin her zaman gerekli olduğunu belirtti. Van kentinin özellikle de Edremit ilçesinin yerleşim yeri, doğasıyla, tarihi ve kültürel dokusuyla cenneti andırdığını ve yönetenlerden yaşayanlara kadar herkesin hassasiyetle yaklaşması gerektiğine dikkat çeken Veziroğlu, bu güzelliklerin korunması için öncelikli olarak halka hizmet götürenlerinin bu bilince sahip olmasının önemli olduğunu ifade etti. İki gün sürecek olan eğitim seminerini; sürdürebilir kalkınma, kontrol, katılım, kentli hakları, korunma ve koruma, kalite başlıkları altında ayrıntılandırarak sunacaklarını belirten Veziroğlu, eğitim seminerinin sunumuna başladı.

İki gün sürmesi planlanan eğitim seminerinin ilk gününde 1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü dolaysıyla seminere öğleden sonra ara verildi. Eğitim semineri pazar günü ve pazartesi öğlene kadar sürmesi planlanıyor.

Yorumlar