banner464

Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Masa Tenisi Baraj Müsabakaları Yarışmaları 180 sporcunun katılımı ile yapıldı.Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde 2 gün süren baraj müsabakaları, dün oynanan final müsabakalarıyla...

Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Masa Tenisi Baraj Müsabakaları Yarışmaları 180 sporcunun katılımı ile yapıldı.Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde 2 gün süren baraj müsabakaları, dün oynanan final müsabakalarıyla...

01 Aralık 2014 Pazartesi 18:00
16 Okunma
Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonası
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Masa Tenisi Baraj Müsabakaları Yarışmaları 180 sporcunun katılımı ile yapıldı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde 2 gün süren baraj müsabakaları, dün oynanan final müsabakalarıyla tamamlandı. 180 sporcunun katılımıyla gerçekleşen organizasyonda 20 hakem görev alırken, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına yarışan Özvan Gençlik Spor Masa Tenisi Erkek Takımı; Batman Petrol Spor ve Hatay Gençlik Spor Kulübü’nü yenerek önemli bir avantaj elde etti.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi Antrenörü Mahmut Kurt, Van’ın bu organizasyona imza atmasının çok önemli olduğunu söyledi. Sorunsuz bir şekilde müsabakaları tamamladıkları için mutlu olduklarını ifade eden Kurt, “Erkekler kategorisinde ilimiz adına yarışmalara katılan Özvan Gençlik Spor Masa Tenisi Erkek Takımımız güzel sonuçlar alarak erkekler kategorisinde dördüncü oldu. Birbirinden önemli takımları burada ağırladık. İyi bir oyunla iyi sonuçlar aldık. İlimizde bu faaliyetin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Masa Tenisi Federasyon Başkanımız Sayın Dr. Oktay Çimen olmak üzere federasyon yetkililerimize, Masa Tenisi Organizasyon Kurulu Üyesi Suat Tuncer’e, Merkez Hakem Kurulu üyelerimize ve burada emeği geçen kurum personellerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu müsabakalar sonucunda dereceye giren bütün sporcularımızı gönülden kutluyorum” ifadesini kullandı.

Masa Tenisi Federasyonu Organizasyon Kurulu Üyesi Suat Koçer ise, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen ve ülkemiz genelinde farklı illerde yapılan müsabakaların sonuncusu olan Türkiye Şampiyonası Masa Tenisi 4. Etap Baraj Müsabakaları’nın Van’da yapıldığını belirterek, “Katılımların istenilen seviyenin üzerinde olması bizleri gerçek anlamda mutlu etti. Burada iki günlük yarışmalar sonucunda birçok sporcumuz bizlere güzel müsabakalar izlettiler. Bizlerin ve il dışından gelen takımlarımızın konaklama ve yemek ihtiyaçlarımızı karşılayan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’müze ve Van’da 29-30 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılan Türkiye Şampiyonası Masa Tenisi 4. Etap Baraj Müsabakaları’na göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakalarından dolayı Van Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürümüz Sayın Nevzat İnanç Beye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlara ödüllerinin verilmesinin ardından bir konuşma yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise; “İlimizde yapılan Türkiye Şampiyonası Masa Tenisi 4. Etap Baraj Müsabakaları’na Batman, Elazığ, Kayseri, Mardin, Hatay, Malatya ve Adana illerimizden toplamda 180 sporcumuzun katılımları ile gerçekleştirildi. Yapılan müsabakalar bayan ve erkek kategorilerinde yapıldı. Müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlarımız Türkiye finaline katılacaklardır. Türkiye Şampiyonası Masa Tenisi 4. Etap Baraj Müsabakaları’nın ilimizde yapılmasında emeği geçen başta Masa Tenisi Federasyon Başkanımıza, Federasyon Organizasyon ve Hakem Kurulu üyelerimize, masa tenisi hakemlerimize ve müsabakalarda emeği geçen bütün personellerimize teşekkür ediyorum. Yarışmalarda dereceye giren bütün takımlarımızı canı yürekten kutluyorum” dedi.

Yorumlar