Yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Değerli yurttaşlarımız, vatansever Karamanlılar;

Türkiye’miz başta ekonomi ve güvenlik olmak üzere büyük sorunlarla karşı karşıyadır. Bu şartlarda seçime gidiyoruz. Bu seçim tarihimizin en önemli seçimidir, ya sorunları yaratan sistem, yani başta ABD olmak üzere atlantik sistemi kazanacak ya da Türkiye kazanacak.

Bu sorunları yaratan sistem partilerinin sorunları çözecek bir programları ve iradeleri de yoktur.

Sistem tıkanmıştır, çözüm sistem dışı olmak zorundadır, büyük sorunlar olağanüstü çözümleri gerektirir. Güçlü bir devlet üreten bir milletle sorunlarımızı çözebiliriz.

Vatan partisi, programıyla Türkiye’nin en yetkin, birikimli kadrosuyla bu sorunları çözecek yeteneğe sahip tek partidir. Sorunlarımızı çözmek için genel başkanımız sayın Doğu Perincek, cumhurbaşkanı aday adayıdır.

Ermeni soykırım yalanını bitiren, silivri duvarlarını yıkan,15-16 temmuzda fetocu, Amerikancı darbe girişiminin bastırılmasına önderlik eden, yedi ateşten geçmiş yetmiş yedi ateşten de geçmeye hazır genel başkanımız sayın Doğu Perincek'in cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için gerekli olan 100.000 (yüz bin)imzaya desteğinizi istiyoruz.

Kimlik kartınızla birlikte kayıtlı olduğunuz ilçe seçim kuruluna giderek imza verebilirsiniz. Türkiye çözümsüz değildir. Güçlü devlet üreten millet için cumhurbaşkanı Doğu Perincek.”