Türkiye Bisiklet Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen Kızılalan MTB CUP Dağ Bisiklet Yarışlarına bisiklet antrenörleri Hasan Duman ve Emre Öner eşliğinde U15, U17 ve Büyük Erkekler kategorilerinde mücadele eden Karaman ekibi U15 kategorisinde Veli Sarı ile altın madalyaya uzandı.

Altın madalya kazandığı için mutlu olduğunu belirten Sarı, “ Ekip olarak iyi bir mücadele ortaya koyduk. Tüm takım arkadaşlarım ilimizi en iyi şekilde temsil edebilmek için elinden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalıştı. Güzel bir deneyim oldu bizim için. Yarışlar sonunda altın madalya kazandığım için ve ilimizi en iyi şekilde temsil etme şansına sahip olduğum için çok mutluyum. İnşallah bu performansı yıl içerisinde düzenlenecek tüm yarışlarda sergilemek istiyorum. Üzerimde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Alanya’da düzenlenen yarışlarda altın madalya kazanan sporcu Veli Sarı’yı tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek,” Bisiklet branşında yeni sezonda da yeni başarılar gelmeye devam ediyor. Bu başarılar bizler için gurur kaynağı. Sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen başta ailesi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İnşallah sporcularımız daha büyük başarılara imza atacaklar ve ilimizi gururla temsil etmeye devam edecekler.”