Karaman’ın kalkınması ve yaşam kalitesinin artması adına şehrin her bölgesinden gelen taleplerin, çözüme kavuşması noktasında samimi ve içten bir şekilde gayret verdiğini söyleyen Ülküsever, ‘’Hemşerilerimle ve bilhassa muhtarlarımızla kurduğumuz işbirliği birçok alanda başarı getirdi’’ dedi.

5 yıllık süreçte edindiği tecrübelerin, Belediye ile halk ilişkilerinde önemli rol oynayacağını ifade eden Ülküsever konuyla ilgili açıklamasında, “Görev sürem içerisinde çeşitli projeler kapsamında; su temini, yolların bakımı ve yeşil alanların genişletilmesi gibi konularda yoğun bir çalışma yürüttük. Bu sayede, vatandaşlarımızın günlük hayatını kolaylaştırmayı hedefledik. Özellikle muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla olan yakın işbirliği ve iletişimimiz şehrimizin gelişimi için kritik bir unsur oldu. Hemşerilerimizin köylerindeki ihtiyaçları belirlemelerine yardımcı olduk ve onların görüşlerini, hizmetlerin ulaşmasında önemli bir rehber olarak kullandık.

Muhtarlarımızla olan sağlam ilişkimiz, şehrimizin her kesiminin temsil edildiği katılımcı bir sürecin önemini vurgular. Ben, bu 5 yıllık süreçte edindiğim katılımcı ve işbirlikçi tecrübelerimi Karaman Belediyesi’nde ortaya koymak niyetiyle bir yola çıktım. Temennimiz belediye imkânları vesilesiyle şehrimizin her köşesine değer katmaya devam etmek ve yaşanabilir bir gelecek inşa etmektir. Belediyecilik, bizim için insanı esas alan, milli ve manevi değerlere uyan demokratik bir platformdur.

Belediye, bizim için yardıma muhtaç olan mazlumların yanında duran, ihtiyaç sahiplerine destek olan büyük yürekleri temsil ettiği gibi, yoksulu gözeten, garibi koruyan bir anlayışı ifade eder. Bu anlayışın ışığında projeler üretecek, hamleler yapacak ve her sıkıntıya bir çözüm bulacağız. Hemşerilerimin aday adaylığımı açıkladığım ilk andan itibaren gösterdikleri yoğun ilgi ve alakaya teşekkür ediyor, Karaman’ı daha gelişmiş bir şehir yapma mücadeleme destek vermelerini temenni ediyorum” diye söyledi.