İddiaya göre gece saat 02.20 sularında AK Parti’nin, İsmet Paşa Caddesi Taş Bina karşısında bulunan seçim bürosuna gelen M.U. G. adlı şahıs parti stantlarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğraflarını parçaladı. Parçalanan eşyaları caddeye savuran şahıs o sırada oradan geçmekte olan bir vatandaşın gelmesiyle olay yerinden kaçtı. Vatandaş yola dağılan parçalanmış eşyaları toplarken zanlı tekrar olay yerine gelip: “Neden topluyorsun bunları” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağza alınmayacak hakaret ve küfürler savurmaya başladı. O sırada caddede görevli bekçiler sesleri duyup olay yerine geldiklerinde de zanlı küfürlere devam etti. Bunun üzerine bekçiler zanlıyı gözaltına alarak polis merkezine götürdü.
Hakkında mala zarar verme ve Cumhurbaşkanına hakaret suçundan şikayetçi olunan zanlının karakolda verdiği ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.
Olayda adı geçen M.U. G. adlı şahsın sosyal medyasında CHP Karaman Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlemeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı yazması dikkatlerden kaçmadı.
Yaşanan olayı şiddetle kınayan AK Parti Karaman İl Başkanı Avukat Murat Öztürk “Partimizin stantlarına saldırıp Cumhurbaşkanımıza hakaret eden şahsın bu davranışları görgü tanıkları ve mobese kayıtlarıyla sabit. Şahıstan şikayetçi olduk ve tahkikatın takipçisi olacağız. Bu ve benzeri hareketlerle şehrimizde sükûnet içerisinde geçen seçim sürecine gölge düşürmek isteyen, toplumu germek ve kargaşa çıkarmak isteyen kişiler maalesef çıkıyor. Karaman’ın ferasetli insanları bu provokasyon ve tahriklere kapılmayacağından şüphemiz yok. Bu saldırıyı yapan kişinin ana muhalefet partisi CHP üyesi olması da ayrıca dikkat çekicidir. Artık bu tip provakatif eylemlerle değil seçimin sandıkta kazanılabileceğini öğrenmemiz lazım. Demokrasiyi hazmetmemiz lazım” dedi.