Karaman Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (KARDOHAK) üyeleri, Karaman Belediyesi Hayvan Barınağı'nı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaret sırasında dernek üyeleri, hayvanlarla vakit geçirme, mekânı gezme, barınak sorumluları ve barınak müdürü ile sohbet etme imkânı buldular. Hayvanların sağlık durumları ve bakımları hakkında bilgiler alan hayvan severle, kafesleri tek tek gezerek yavru köpek ve kedilere özel ilgi gösterdiler.

KARDOHAK Derneği Başkanı Barış Çağlar, barınakta kalan hayvanların eskiye nazaran daha iyi şartlarda bakıldığını belirtti.

Vatandaşların da hayvan barınağına ziyarette bulunmalarını isteyen Çağlar, şunları kaydetti:

“Barınakta yaşayan hayvanların en çok istediği şey ilgi ve sevgi. Bunun için biz de KARDOHAK Derneği olarak belediyeye ait hayvan barınağına fırsat buldukça geliyoruz. Onların hangi şartlarda yaşadıklarını ve onlara nasıl davranıldığını yerinde görüyoruz. Buradan aldığımız notları, iyi-kötü geliştirilmesi gerektiğini düşündüklerimizi de not edip yetkili mecralara ulaştırmayı ihmal etmiyoruz. Belediye çalışanlarının hiçbir hayvanı ayırmaksızın gösterdiği ilgiden ve yapılan barınak iyileştirme çalışmalarından memnunuz.”