Karaman ve Ayrancı Yardımlaşma Derneği (İSKARDER) Afrika’nın köylerindeki vatandaşların su ihtiyacını karşılaması için su kuyusu açmaya devam ediyor.

Karaman ve Ayrancı Yardımlaşma Derneği (İSKARDER) Afrika köylerinde yaşayan vatandaşlara Karamanlı ve Ayrancılı hayırseverlerin yanlarında olduklarını hissettirmeye devam ediyor. Dernek, Afrika köylerinde açtıkları su kuyularıyla vatandaşların sıcak yürekleri serinletiyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Karaman ve Ayrancı yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Özkurt: “Afrika’da su kuyularının açılışına devam ediyoruz. Sıcak yürekleri serinletmek ve ihtiyaç sahiplerinin yanında Karamanlı, Ayrancılı hayırseverlerin onların yanında olduklarını hissettirdik ne mutlu bizlere, bu bahtiyarlığı sizler adına yaşamaya devam ediyoruz. Derneğimiz vesilesi ile çorak gönüllere destek olan dostlarımıza, tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Allah cümlesinden razı olsun.

Çok zor şartlarda yaşandığı, bizim çardak diye tabir ettiğimiz yerlerde kaldıkları, ana baba sekiz, on çocuk birlikte hayat mücadelesi verildiği ulaşımın çok zor olduğunu, şehir merkezine 50/70 km arası köylerde kuyu açtığımız yerlerde 2-3 km mesafeden yağmur göletin de biriken bulanık sulardan merkep, at gibi hayvanlarla getirip yeme, içme dahil temizliklerinde kullanıyor.

Derneklerin, STK’ların başlıca iş ve işlevlerinden olarak bahsi geçen hizmetleri yapmakla gereğini yerine getirmiş olmak bizlere onur verdi, gurur verdi. Duygulanmamak elde değil. Mevlamız bölgede yaşayan kardeşlerimize kolaylıklar nasip etsin” dedi.