banner590

Son Dakika
banner722

Çıngırak

Bebekler dendiğinde akla ilk gelen oyuncaklardır ve başta en çok tercih edilen çıngırak modelleridir.

Yaşam 02.02.2021, 18:02
63
Çıngırak
banner762

Bebekler dendiğinde akla ilk gelen oyuncaklardır ve başta en çok tercih edilen çıngırak modelleridir. Bu oyuncaklar bebeğin ilgisini çekmek ve eğlendirmenin dışında gelişimlerine ciddi katkı sağlayan oyuncak gruplarındandır. 0-3 aylık bebeklerde daha çok tercih edilen bu oyuncaklar çıkardığı sesten dolayı bebeklerde duyma yetilerinin gelişmesine önemli katkı sağlamaktadır. Duyma, el koordinasyonu ve görme becerileri açısından son derece önemli, fayda sağlayan oyuncaklardandır.

Çıngırak Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler 0-3 aylık dönemlerde ve öğrenme duyularının gelişimi açısından her nesneyi ağzına götürme eğilimindedirler. Bu nedenle alınacak olan çıngırak modelinin yutulabilmesi imkânsız olmalıdır. Sağlıklı malzemelerden üretilmiş olup içerisinde kimyasal bir madde bulunmaması gereklidir. Sert olmayıp bebeğin kolaylıkla kavrayabileceği yumuşaklıkta olmasına özen göstermek gereklidir.

Çıngırak kullanımı bebeğin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine büyük fayda sağlayan oyuncaklardandır. Yaş grupları gereği parçalanmaması, yutulabilir küçüklükte olmaması ve sağlığa zararlı maddeleri içermemesi oldukça büyük önem taşır. Aileler oyuncak tercihlerini yaparken mutlaka bu kurallara dikkat etmelidir ve bebek sağlığını riske atmamalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 05:56
Güneş 07:16
Öğle 13:05
İkindi 16:14
Akşam 18:45
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@