banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Harf Şablonu

Kağıt, plastik, metal, ahşap ya da karton gibi levhalarda, işaret, rakam ya da harflerin elde edilebilmesi için çevre çizgileri kesilerek ya da üretilerek elde edilen şablon, harf şablonu olarak adlandırılmaktadır.

banner809
Yaşam 26.10.2020, 20:11
21
Harf Şablonu
banner762

Kağıt, plastik, metal, ahşap ya da karton gibi levhalarda, işaret, rakam ya da harflerin elde edilebilmesi için çevre çizgileri kesilerek ya da üretilerek elde edilen şablon, harf şablonu olarak adlandırılmaktadır. Kelimelerin oluşturulabilmesi için belirlenen yüzey üzerine oturtulan bu cetvel üzerinde, kalem ya da farklı uçlardaki fırçayla istenilen yazı özenle yazılabilmektedir.

Bu şablon ile kendi içinde düzgün ve okunaklı metinlerin elde edilmesi sağlanırken, tekrar tekrar kullanılabilme özelliği ile oldukça avantajlı bir ürün olarak karşımıza çaıkmaktadır. İlk kullanılma zamanı 17.yy’a dayanan şablon kullanımı,  ilk etapta mürekkebin dağılma özelliğinden dolayı çok zor bir uygulama olarak görülse de, daha sonraları şablon ile yüzey arasına konulan ara parçası ile bu durum çözüme ulaşmıştır.

Harf Şablonu Kullanılan Alanlar Nelerdir?

Harf şablonlarının mimar ve mühendisler tarafından kullanılmaya başlaması ile bu tarz şablonlar, mimari ve görsel bir dil olarak profesyonel göz ile yeniden inşa edilmiş ve günümüze kadar birbirinden farklı tasarımlarla bugünkü haline gelmiştir. Sadece mesleki anlamda değil, hobi amaçlı yapılan ürünler için de harf şablonu ihtiyacınız var ise https://www.guvensanat.com/linex-harf-sablonu-50mm-n8550 sayfasını ziyaret ederek, en uygun fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:10
Güneş 07:35
Öğle 12:41
İkindi 15:16
Akşam 17:37
Yatsı 18:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@