banner741

banner590

banner722

Maket Kartonu Özellikleri

İçeriğinde kağıt hamurunu barındırmakta olan kalın bir yapıya sahip olan karton çeşidine maket kartonu adı verilmektedir.

banner824
Yaşam 24.11.2020, 18:41
96
Maket Kartonu Özellikleri
banner762

İçeriğinde kağıt hamurunu barındırmakta olan kalın bir yapıya sahip olan karton çeşidine maket kartonu adı verilmektedir. Bu karton çeşidi adından da anlaşılacağı gibi maket yapımı aşamasında kullanılmakta olan bir malzeme türü olarak bilinmektedir. Sert bir kağıt yapısı bulunan bu karton şekil verme özelliği kuvvetli bir ürün niteliğindedir. Yapısı gereği kolay yırtılmayan bu ürün, farklı çeşitlerde ve renklerde üretilmektedir.

Maket Kartonu Çeşitleri

Mimari alanda ya da hobi alanında uygulanmakta olan maket yapımı büyük bir titizlik isteyen çalışma özelliğine sahiptir. Bu nedenle farklı renk ve tasarımlarda çeşitlenmekte olan maket kartonu çeşitleri arasında en sık kullanılmakta olan köpüklü karton çeşididir. Bunun yanı sıra farklı desenlerde üretilen karton çeşitleri de bu ürün çeşitleri arasında yer almaktadır.

Maket Kartonu Kalitesi

Maket yapımında görsellik ve sağlamlık açısından oldukça önemli bir yerde olan maket kartonu için en önemli madde kartonun kalitesidir. Düzgün bir maket elde edebilmek için mutlak suretle kaliteli bir karton kullanımı tavsiye edilmelidir. Bu karton modelleri için https://www.guvensanat.com/maket-kartonu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:28
Güneş 07:52
Öğle 13:02
İkindi 15:40
Akşam 18:02
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@