Yaşar Evcen'in Hayatını Anlatan "Memleket Sevdası" Kitabı Tanıtıldı Foto Galeri: Yaşar Evcen'in Hayatını Anlatan "Memleket Sevdası" Kitabı Tanıtıldı

Eski Karaman Belediye Başkanı Yaşar Evcen hakkında yazılan kitabın tanıtım toplantısı düzenlendi. 

1989-1999 yılları arasında iki dönem Karaman Belediye Başkanlığı yapan Yaşar Evcen’in yaşamını anlatan Yazar Gündoğdu Yıldırım’ın kaleme aldığı "Memleket Sevdası" romanı okuyucuyla buluştu. Bugün tanıtım toplantısı yapılan kitap, toplantıya katılan gazetecilere hediye edildi.

Toplantıda konuşan Yaşar Evcen “Ben doğuştan şanslıyım. Anamın 8 çocuğu ölmüş ben doğunca adımı Yaşar koymuşlar. 1989'da Belediye Başkanı olduk. 2 ay sonra Karaman İl oldu.” dedi.

"KARAMAN'I YENİDEN SANAT VE KÜLTÜR ŞEHRİ YAPMALIYIZ"

Evcen, sözlerine şöyle devam etti: “Karaman büyüyemiyor. 90'lardaki büyümeyi bugün gerçekleştiremiyoruz. 93'de Konya'nın 3 katı ihracat yaparken bugün Konya'nın katbekat altındayız. Bizim belediye başkanlarımıza milletvekillerimize çok görevler düşüyor. Bir araya gelip toplantılar yapmaları lazım. Yeniden Karaman'ı sanat ve kültür şehri yapmalıyız. Biz bu alana destek veriyoruz. Kültür Konağı yaptık burayı sanatseverlerin hizmetine sunacağız."

Yaşar Evcen'in hayatını kaleme alan yazar Gündoğdu Yıldırım da; "Edebiyat, yerel yönetimler Karaman'dan dünyaya duyurulmalı. Yazarlar toplumun aydınlarıdır.  Kültür sanatı, edebiyatı ve yerel yönetimleri Karaman'da Dünya'ya duyurmamız gerekiyor o anlamda bu kitabı yazdım." ifadelerine yer verdi.