Yeni Görevine Başlayan Vali Sarıibrahim’den İlk Mesaj Foto Galeri: Yeni Görevine Başlayan Vali Sarıibrahim’den İlk Mesaj
10 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamesi ile Karaman Valisi olarak ataması yapılan Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim yeni görevine başladı.

Karaman Valiliği binası önünde il protokolü tarafından karşılanan Vali Sarıibrahim, polis mangasını selamladı. Sarıibrahim, karşılama törenin ardından şeref defterini imzalayarak makamına geçti.

“RABBİM ÜZERİMİZDEKİ GÖMLEKLERDEN TERİ VE BU KADİM TOPRAKLARIN TOZUNU PAÇALARIMIZDAN EKSİK ETMESİN”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Sarıibrahim, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atandığım Karaman Valiliği görevime bugün itibarıyla başlamış bulunuyorum. Şahsımı bu görevi layık görerek, Karamanlı hemşehrilerime hadim olma fırsatı veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı arz ediyorum. Tarihi ve kültürel mirasıyla   medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisi olan Karaman’da sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtiyorum. Göreve başladığımız an itibarıyla, Karamanoğlu Mehmet Bey’in izinde, Türkçe’nin başkenti Karaman’ımıza hizmet etmeye başlarken, üzerimizdeki sorumluluğun farkında olarak bütün mesai arkadaşlarımla birlikte vatandaş merkezli, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü ve çözüm odaklı bir yönetim anlayışımız olacağını belirtmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, “Türkiye Yüzyılı” vizyonu çerçevesinde Yunus Emre’nin yurdu, Kazım Karabekir’in memleketi kâdim şehrimiz Karaman’ı , hep birlikte daha iyi yerlere getirebilmek adına; milletvekillerimiz başta olmak üzere, yerel yönetimlerimiz, emniyet ve jandarma teşkilatlarımız, üniversitemiz, siyasi parti temsilcilerimiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve basın mensuplarımız ile yakın bir iletişim halinde, azim ve gayretle çalışacağımızı da özellikle vurguluyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, görevi devraldığım Sayın Tuncay Akkoyun valimiz başta olmak üzere, Karaman’ımıza bugüne kadar hizmet etmiş bütün Valilerimize teşekkür ediyorum. Rabbim, üzerimizdeki gömleklerden teri, bu kadim toprakların tozunu da paçamızdan eksik etmesin. Hayırla hizmet etmeyi nasip etsin. Allah, memleketimize hizmet yolunda hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.