Karaman’ın gelecek vadeden atletizm sporcularında Görkem Arıkan, 2023 sezonunda katıldığı 8 Türkiye şampiyonasında 8 altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi sporcu ve aynı zamanda ENKA Spor Kulübü sporcu olan 15 yaşındaki genç atlet Görkem Arıkan, antrenörü Melihşan Katman ile birlikte yeni başarılar kazanmaya devam ediyor.

UNVANINI KORDU

Türkiye’de yüksek atlama branşında ortaya koyduğu performans ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran genç atlet, son olarak Konya’da düzenlenen Turkcell U16 Atletizm Türkiye Şampiyonasında kendi yaş kategorisindeki en iyi derecesine imza attı. Geçen sezon 1.84 atlayarak kendi yaş kategorisinde en iyi dereceye imza atan Arıkan, Konya’da düzenlenen yarışlarda bu dereceyi 1.93 yaparak yarışmaya damgasını vurdu ve yaş kategorisinde Türkiye’nin en iyi sporcusu olma unvanını kordu.

Başarılı sporcu ayrıca, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 2023 yılında düzenlenen 8 Türkiye Şampiyonasında da altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. Arıkan’ın 2023 yılında dikkat çeken bir başka başarısı ise 2022 yılında 1.84’lük derecesini bu sezon 1.93’e çıkarması oldu. Arıkan 2024 sezonunda Avrupa Şampiyonası barajı için mücadele edecek.

YENİ SEZON ÖNCESİ HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN SIKI ÇALIŞIYOR

Kemal Kaynaş Stadyumunda antrenörü Melihşan Katman ile birlikte yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Görkem Arıkan, sıkı çalışmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Sezon öncesi disiplin bir şekilde antrenmanlarını sürdüren Arıkan, yeni sezonda koyduğu hedefleri ulaşmak ve Karaman’ın adını Avrupa’da duyurmak için büyük efor sarf ediyor.

Hedeflerine ulaşmak için antrenmanlarına antrenörü Melihşan Katman ile birlikte aralıksız devam ettiğini dile getiren Arıkan, “2023 yılında 8 tane Türkiye Şampiyonasına katıldım. Katıldığım 8 şampiyonada da altın madalya kazandım. Konya’da düzenlenen sezonun son yarışmasında 1.95’lik atlayışımda çitanın üstünden geçmeme rağmen bir talihsizlik yaşayarak çıtaya ayaklarımı çarptım” dedi.

Arıkan, yeni sezondaki hedefleriyle ilgili ise şunları söyledi:

“Yeni sezondaki hedeflerin inşallah Yıldızlar Avrupa Barajını 2.01’i geçerek Avrupa Şampiyonasına gitmek. Sonrasında Balkan Şampiyonasına katılarak sezonu en iyi şekilde kapatmak.”

GND_6010