Yeniden Refah Partisi temayül yoklamasına Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, Bölge sorumlusu Abdullah Sek, İl sorumlusu Ramazan Kaya, Yeniden Refah Partisi Karaman İl Başkanı Ahmet Taşkıran, il, ilçe yönetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları ve partiler katıldı.

İl Başkanı Ahmet Taşkıran yaptığı selamlama konuşmasında Karaman’da her geçen gün hızla büyüyen bir parti olduklarını belitti.

Ülke gündemini değerlendiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, “Katil İsrail’in masum sivillere yönelik bombardımanı 20. gününde devam ederken, siyonistler gazetecileri de hedef alıyor. İsrail son olarak Al Jazeera Gazze Büro Şefi Al-Dahdouh’un ailesini katletti. Gazze’nin kuzeyi tahliye edilirken evlerini bırakıp Nuseyrat Mülteci Kampı’nda kalmaya başlayan gazetecinin eşi, oğlu, kızı ve torunu düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti. Al-Dahdouh’un oğlu Mahmud 15, kızı Sham 7 ve torunu Adam ise 18 aylıktı. Siyonistlere TBMM’de düzenlediği basın toplantısında tepki gösteren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, “Siyonist Netanyahu’nun savaş muhabirlerini hedef alması insancıl hukuk ihlalidir” dedi.

Konuşmaların ardından il, ilçe ve belde belediye başkan aday adayları katılımcılara tanıtıldı.

Sonra temayül yoklaması için oylamaya geçildi.