Yenilenen Çamlık Park Basına Tanıtıldı Foto Galeri: Yenilenen Çamlık Park Basına Tanıtıldı

Karaman’da özellikle hafta sonları vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören ve son yıllarda bakımsızlığı nedeniyle gözden düşen Gökçe Çamlığı Mesire alanı, özelleştirilmesinin ardından tekrar gözde hale geldi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz sene ihale usulü ile 20 yıllığına kiralanan Gökçe Mesire Alanı, Mehmet Uysal, Kamil Arslan ve Savaş Akdemir ortaklara verildi.

Geçtiğimiz sene Temmuz ayında ortaklara teslim edilen Gökçe Çamlığı Mesire alanı yenilenerek yeni bir yüze kavuştu. Yeni ismi Çamlık Park olan mesire alanı vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi görmeye başladı. İçerisinde kahvaltı yapabileceğiniz restoranın yanı sıra çeşitli aktiviteler de faaliyete girdi. Avrupa güvenlik standartlarına uygun şekilde yapılan Macera Parkının yanı sıra 4 bin 500 m2 alana sahip ATV turlarıyla birlikte 6 bin m2 Paintball alanının da bulunduğu mesire alanı gün geçtikçe güzelleşmeye devam ediyor.

BASINA TANITILDI

Yenilenen Çamlık Park, Karaman’daki yerel basın mensuplarına tanıtıldı.

Kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Mehmet Uysal ve Fatih Şen, parkın tanıtımını yaparak bilgiler verdiler.

Mesire alanını Temmuz ayında teslim aldıklarını dile getiren Uysal, “Çamlık Park, geçtiğimiz sene Temmuz ayında Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihale ile bize teslim edildi. 20 yıllık bir ihaleydi bu ve bir konsept halinde verildi. Bir proje konuldu önümüze dediler ki bunun içerisinde var olan tesisleri ayağa kaldıracaksınız. Bu alanlardan şimdi restoranımız aktif hale geldi. Burası baya bir harabe şekildeydi. Hocalarımıza alt kiracı olarak buranın işletmesini verdik. Bizde giriş kısmı macera parkı, ATV ve Paintball aktif olarak devam ediyor. Malumunuz bir giriş ücreti alıyoruz giriş başı 40 TL. İçimizde kanayan bir yaraydı Karaman’ın çamlığı. Çok muhteşem bir yer. 650 bin metrekare bir alan. İç Anadolu’nun hiçbir yerinde böyle bir piknik alanı yok. Gerçekten muazzam bir yer. Karaman sevdalısıyız ve buraya yatırım yapmaya karar verdik. Uzun yıllarda inşallah burayı dönüştürerek geliştirerek, yavaş yavaş üstüne koyarak devam edeceğiz. Şu anda hafta sonları çok büyük bir talep var piknik alanına. Orman Genel Müdürlüğü bir komisyon kararıyla ücret belirledi. Tabi yolun başındayız çok eksiğimiz var. Yapılacak çok iş var burada. Bir kısmını hallettik biz. Tabi ekonomik şartlarda bizi çok zorluyor. Çünkü biz başlangıçta bir maliyet hesabı çıkarttığımızda o rakamların yanına bir sıfır daha attık. Ama gene de belli finansman imkanlarıyla bunu çözmeye çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yılda at çiftliğimiz olacak. Bungalov otelciliğimiz muhtemelen faaliyete girecek. Kamp alanımız faaliyete girecek ve Orman Genel Müdürlüğüne vadetmiş olduğumuz projeleri zamanından önce teslim almış olacağız” şeklinde konuştu.

Fatih Şen ise, “Çamlık Park içerisindeki restoranın işletmeciliğini yapacağız. Ağustosun ilk haftasından itibaren akşam menüsüne de geçmeyi düşünüyoruz. O yüzden şu an için kahvaltının her türlüsünü veriyoruz. Akşam menüsüne de gelince kavurma, kebap türlerinin aşağı yukarı birçoğunu yapmayı düşünüyoruz. Onunla ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.