banner877

banner590

Son Dakika
banner722

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları

Gazetemize ulaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları.

YEREL 22.04.2021, 13:23 23.04.2021, 08:32
71
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları
banner762

KARAMAN TİCARET SANAYİ ODASI BAŞKANLARI

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 101'inci kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanlar Mesajlarında; Milli egemenliğin Türkiye için vazgeçilmez bir yönetim biçimi olduğunu vurgulayarak şunları kaydettiler:

"Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünyayla paylaşan ilk ve tek ülke olmanın gururunu yaşıyoruz. Milli egemenlik ve demokrasi değeriyle büyüyen, bilgiyle donanmış çocuklarımız, geleceğimiz için en büyük güvencemizdir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi özgürlüğün de eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Bağımsızlık mücadelemizin hemen ardından aslında bizim ebediyete kadar sürecek medeniyet yarışımız başlamış ve gelecek nesillerin önüne en büyük hedef olarak konulmuştur.”

Milli egemenlik bilinciyle büyüyen çocukların aydınlık yarınların mimarı olacağına işaret eden Başkanlar; “Ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımızla kutluyor, TBMM’ nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.” ifadelerine yer verdiler

İSMET HATİPOĞLU

İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hatipoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyada bile birçok ülke liderlerinin örnek gösterdiği büyük lider Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde
kurulan; Türk Milletinin bağımsızlığının ve kendi iradesinin tecelli ettiği; Meclisimizin kuruluşunun
101. yıl dönümünü kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin ne kadar çok önemli olduğunu bugünlerde daha
iyi anlamaktayız. Bizleri temsil eden Millet Vekillerimizin, bizler adına çalıştıkları ve kararlar aldıkları
merkez olan; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin; her zaman daha güçlü olması aynı zamanda milletinde güçlü
olması ve vatandaşlarımızın sorunlarının da hızlıca çözülmesi demektir. Bu bağlamda güçlendirilmiş
parlamenter sistemine geçilmesi milletimizin yararına olacaktır.
23 Nisan 1929 Yılında Mustafa Kemal Atatürk bugünü çocuklara armağan ederek bu günü çocuk bayramı olarak da ilan etmiştir, dünyada eşi benzeri az görülen bu kararın yıllar geçtikçe daha büyük anlamlar kazandığını da hep birlikte görmekteyiz. Karamanlı Hemşehrilerimin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

KARAMAN İL GENEL MECLİS BAŞKANI EYYUP ÇAYIR

Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Eyyup Çayır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çayır, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz 98 yaşında.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bugünü çocuklarımıza armağan ederek gelecek nesillere ne kadar güvendiğini ve değer verdiğini ortaya koymuştur.

Tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı barış içinde yaşanacak bir dünyanın tohumlarını ekmektedir.

Ben de geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemenin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmaması temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor ve tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.”

AK PARTİ İL BAŞKANI ABİDİN ÇAĞLAYAN

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan’ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çağlayan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan günü, ecdadımızın gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymaktadır.

23 Nisan 1920, milli tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Ecdadımız o gün, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kenetlenmiş ve bağımsızlığından ödün vermeden çıktığı ve büyük mücadeleler verdiği bu yolda, bağımsızlığını tesis etmeyi başarmış; milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de açarak tüm dünyaya ilan etmiştir.

Sevgili çocuklar,

Okullarda, parklarda ve sokaklarda sizi görememenin bize verdiği üzüntü kadar sizin de bu durumdan rahatsız olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında sizler evlerinizde kalarak bu mücadeleye çok büyük katkı sağlıyorsunuz. Ülkemizde yaşanan salgın sebebiyle Bayramı cadde ve meydanlara taşarak coşkuyla kutlayamamanın burukluğunu derinden hissediyoruz. Siz istikbalimiz ve umudumuzsunuz. Size daha büyük ve daha güçlü bir vatan bırakmak için bizler tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Meclisimizde kuruluşundan itibaren hizmeti geçen tüm büyüklerimizi ve bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.”

SAADET PARTİSİ KADIN KOLLARI BAŞKANI HAVVA ŞAHİN

Saadet Partisi Karaman Kadın Kolları Başkanı Havva ŞAHİN 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına dair yazılı basın açıklaması yaptı.

Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizdeki ve dünyadaki bütün çocukların, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Bugün aslında üç bayramı bir arada kutluyoruz.

Birincisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümü, ikincisi Hakimiyet-i Milliye yani Ulusal Egemenlik Bayramı, üçüncüsü ise çocuk bayramıdır.

Bundan tam bir asır önce 23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nin sevk ve idaresiyle, Kurtuluş Savaşımız kazanılmış, yurdumuz düşmanlardan temizlenmiş ve ülkemiz bağımsızlığına kavuşmuştur.

Mutluyuz, umutluyuz, coşkuluyuz…

İçimizde çocukluktan kalma bir sevinç var. Bugün 23 Nisan.

23 Nisan 1920’de toplanan ve kurulan Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi, halkın gerçek temsilcisi ve ideal bir Meclis olarak çalışmıştır.

Bu “Kurucu Meclis,” milletin özüne, tarihine, inancına bağlılık ve milli iradeyi aynen temsil niteliğiyle örnek bir Meclis’tir.

“Kurucu Meclis” her türlü imkansızlığa rağmen vatanı düşman işgalinden kurtarmış ve sömürülen diğer milletlere de öncülük etme şerefine nail olmuştur.

Bugün aynı zamanda, dünyada çocuklara bayram hediye eden ilk ve tek ülke olmanın kıvancını taşıyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı, çocuklarımıza ve yeryüzündeki tüm çocuklara kutlu olsun.

Çocuklarımızı kaba kuvveti değil, hakkı üstün tutan, milli ve manevi değerlere bağlı ve bütün insanlığın saadeti için çalışan bir nesil olarak yetiştirmek asli görevimizdir.

Çünkü çocuklar geleceğimizdir.

Çünkü çocuklar geleceğimizin teminatıdır.

Çünkü çocuklar yarınımızdır, istikbalimizdir.

Bütün varlığımız ve her şeyimizdir onlar. Umudumuzdur, gözümüzün nurudur…

Aslında çocuklar, bir milletin paha biçilmez değeridir.

Onlara yapılan her türlü yatırım, milletin kendine yaptığı yatırımdır.

Fakat bugün çocuklar, tüm dünyada, her türlü sömürü ve istismarın ana hedefi haline gelmiştir.

Bütün yanlış politikaların en ağır bedelini maalesef çocuklar ödemektedir.

Yaşanılan hadiseler, savaşlar gösteriyor ki, HAK VE ADALETE DAYALI YENİ BİR DÜNYA hedefi, çocuk ve yetişkin herkes için bir zaruret haline gelmiştir.

Yakın geçmişte şahit olduğumuz gibi sınır komşularımız başta olmak üzere Ortadoğu ve İslam coğrafyasında yaşanan işgallerin ve savaşların en büyük mağduru çocuklar olmuştur.

Ne yazık ki; cansız bedeni kıyıya vuran, bombalar altında gözünü, kolunu, bacağını kaybeden, öksüz -yetim kalan, mülteci-sığınmacı durumuna düşen çocuklardan bahsediyoruz.

Dünyanın bir ucundaki Doğu Türkistanlı- Uygurlu çocuğun, Filistinli, Keşmirli, Suriyeli, Iraklı, Yemenli, Afganistanlı, Arakan-Mynmarlı çocukların gözyaşları artık dinmeli.

Savaşlar, sömürüler, işgaller sona ermeli.

Hak ve adaletin hakim olduğu yeni bir dünya acilen kurulmalıdır.

ULUSLARARASI ÇOCUK HAKLARI BİLDİRİSİ’ne göre; “ her çocuk, yaşama hakkına sahiptir.”

Ancak asla unutmamalıdır ki, ÇOCUK HAKLARI BÜTÜN ÇOCUKLAR İÇİNDİR.

Yeryüzündeki tüm çocuklara güvenli ve özgür bir gelecek bırakmak hepimizin görevidir.

Çocuklarımıza barışı, huzuru, refahı, adaleti, güzel ahlakı, yüksek seciyeyi tesis eden bir dünya bırakmak biz yetişkinlerin ev ödevi olmalıdır.

Her çocuk, mutlu -huzurlu bir aileyi, sıcak yuvayı, sağlıklı gelişimi, yeterli - dengeli beslenmeyi, tahrip edilmemiş bir doğayı, kirlenmemiş suyu, taze ve helal lokmayı hak eder.

Ve her çocuk; kendisini geleceğe taşıyacak iyi bir eğitimi hak eder.

Bir yıldan fazla zamandır, küresel bir salgınla mücadele etmek zorunda kaldık.

Küresel salgın, belki de en çok çocuklarımızı etkiledi, okula gidemedi evlatlarımız…

Yıllar yılı eleştirdiğimiz eğitim sistemi, yaz-boz tahtası haline gelen müfredatlar, salgın süreciyle birlikte tam bir muammaya dönüştü.

Çocuklarımız teknoloji bağımlısı haline geldi derken, hayatları tablet ve tost arasına sıkıştı diye eleştirirken, salgın nedeniyle “uzaktan” eğitime mecbur ve maruz bırakıldık.

Peki ya imkanı olmayan; cep telefonu, bilgisayarı, interneti, televizyonu, tableti bulunmayan çocuklarımız…?

Onlar pek gündeme gelmedi.

İmkanı olmayan çocuklarımızı kimse konuşmadı…

Üzülerek ifade etmek gerekir ki; Anadolu’nun en ücra köşesinde yaşayan bilgisayar, internet, telefon hatta televizyon imkanı olmayan yoksul çocuklarımız, salgın sürecinde eğitime uzak kaldı.

Başkent Ankara’nın ilçelerinde, köylerinde bile öğrenciler, internet erişiminden mağdur olurken, Anadolu’nun en ücra köşesindeki evlatlarımızın durumunu, varın siz düşünün…

Anadolu’da yaşayan 3 çocuklu, 4-5-6-7 çocuklu aileler, her bir çocuğuna bilgisayar, telefon, internet alamadı.

Kısacası uzaktan eğitim; yurdumuzun dört bir yanında fırsat eşitliği sağlayamadı.

Bizim Saadet Partisi olarak; bu zorlu salgın dönemi için çocuklarımızın eğitimiyle ilgili bir önerimiz var:

Etkileri belki de yıllar sonra ortaya çıkacak “uzaktan eğitimin” niteliğini değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, toplumun bütün kesimlerini kapsayacak şekilde sivil toplum kuruluşları ve bütün siyasi partilerle bir araya gelerek geniş tabanlı bir istişare heyetinin oluşturulması gerektiği kanaatindeyiz.

Saadet Partisi olarak biz, maddi-manevi imkanları temin edilmiş; eşit, adil, ulaşılabilir ve kapsayıcı nitelikteki bir uzaktan eğitimin, gerekli olduğunu düşünüyoruz.

Biz Saadet Partisi olarak, çocuklarımızın istikbalini ilgilendiren konularda Milli Eğitim’e katkıda bulunmayı her zaman vicdani bir sorumluluk olarak görüyoruz.

ÇÜNKÜ ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZDİR.

Biz, “Önce Ahlak ve Maneviyat” ilkesiyle hareket ederek, bütün insanlığın saadeti için çalışacak yeni bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz.

ÇÜNKÜ YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE VE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA ÇOCUKLARIMIZIN HAKKIDIR.

ONLAR, EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
26°
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:48
Akşam 20:07
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@