banner464

3 Mayıs Türkçülük Günü Açıklaması

Kemal Karabüber 3 Mayıs Türkçülük Günü İle İlgili Açıklama Yaptı

3 Mayıs Türkçülük Günü Açıklaması

Kemal Karabüber 3 Mayıs Türkçülük Günü İle İlgili Açıklama Yaptı

02 Mayıs 2014 Cuma 18:54
452 Okunma
3 Mayıs Türkçülük  Günü Açıklaması
 3 Mayıs Türkçülük günü ile ilgili bir basın açıklaması yapan Karaman Ülkücü İşçiler Derneği 3 Mayıs bir bayram değildir. Milli şuurun ayaklanmasıdır. Dedi.
Dernek Başkanı Karabüber; O zamanlar da Ankara’da yapılan bir gençlik yürüyüşü tehlikeyi gördükleri halde ses çıkaramayanlara cesaret ve ümit vermiş, tek partili idare olduğu halde Millet Meclisi’nde de görülen heyecanla Türkiye’yi bir “içten vurulma” tehlikesinden kurtarmıştır.

Türkiye’de de ehemmiyetsiz görevlerde bulunan veya henüz okuma çağında olan bir takım gençlerin tehlikeyi baştakilerden daha çok isabetli görmüş olmasında hiçbir fevkalâdelik aramamalıdır. Bu, bir dereceye kadar mizaç ve yaratılış meselesidir. Önümüzdeki yüzyılın tarafsız tarihçileri 3 Mayıs’ın bir dönüm noktası olduğunu elbette tespit edeceklerdir. 3 Mayısa selâm olsun!.. 3 Mayıs ruhu ebediyen yaşasın!..

3 Mayıs yürekliyle yüreksizi er meydanında denemek, iyi ile kötüyü ayırmak fırsatını vermiştir. O güne kadar tehlikelerden gafil bir çocuk toyluğu ile yürüyen Türkçülük 3 Mayısta gafletten ayılmış, maskelerin arkasındaki iğrenç yüzleri görmüş, can düşmanlarını tanımış, dost sandığı hainleri ayırt etmiş, hayalin yumuşak bulutlarından gerçeğin sert topraklarına düşmüştür. Böyle sağlam bir sonuca varmak için çekilen bunca sıkıntılar boşa gitmiş sayılamaz. Bundan dolayı biz 3 Mayıs’a Türkçülerin günü deyip çıkıyoruz. Hoşlanmayanlar onu benimsemesin. Yalnız kendilerine benzeyenler, yani Türk’e benzemeyenler onu yadırgasın. Biz 3 Mayıs’ı sevmekte devam edeceğiz Türkçülük, tek sandığı düşmanına karşı 3 Mayıs hareketini yaparken onun çift olduğunu acı bir deneme ile öğrendi. Bu millî hareketin zaferinden korkan Türkçülük düşmanları, Türkçüler ortaçağı andıran vahşetlerle hapse atılır ve aleyhlerinde türlü yayınlar yapılırken, onları tartışmaya çağırmak garabetini de gösterdiler. Tarih bunu bağışlamayacak ve Türkçülerin günü olan 3 Mayıs, bir gün Türkler’in günü olunca onlar tarihin büyük mahkemesinde lâyık oldukları akıbete uğrayacaklardır. Türkçüler! Toplu veya yalnız, her yerde 3 Mayıs’ı analım. Analım ve Kür Şad’ın hâtırasını yüceltelim…

3 Mayıs Türkçülük günümüzün Vatanımıza Milletimize bütün Türk Alemine hayırlar getirmesini diliyorum dedi.

Kemal KARABÜBER

Ülkücü İşçiler Derneği

Karaman Şubesi
Son Güncelleme: 03.05.2014 18:07
Yorumlar