banner647

5’inci Çağrı Kapsamında Bilgilendirme Yapıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Karaman İl Koordinatörlüğü tarafından Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısında IPARD II 5. Çağrı kapsamında bilgilendirme yapıldı.

banner491
5’inci Çağrı Kapsamında Bilgilendirme Yapıldı
banner567

TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk ve Teknik Uzmanların katılımıyla düzenlenen toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, Meclis Üyeleri ve Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşması Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan tarafından gerçekleştirildi. Alkan yaptığı konuşmada, katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. “İş dünyası temsilcileri olarak TKDK tarafından sağlanan destekleri çok önemsiyoruz. Karaman'ın bu hibelerden daha fazla yararlanması gerektiği inancındayız. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörü ve Uzmanlarına işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Açılış konuşmasının ardından TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk konuşmasını yaparak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yapısı, işlevi ve bugüne kadar gerçekleştirdikleri projeler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Ardından IPARD II 5. Çağrı ilanı ile destek verilen sektörler hakkında sunum ve IPARD destekleri ile ilgili sorular ve proje hazırlama aşamasında dikkat edilecek hususlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Sunumda 5. Başvuru Çağrı Döneminde destek verilecek, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) ile Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103) hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verildi.

Soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590