banner860

banner859

banner590

Son Dakika
banner722

9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarına Kayıtlar Devam Ediyor

Ufka Yolculuk Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz, gazetemizi ziyaret ederek 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları hakkında bilgiler verdi.

YEREL 20.03.2021, 14:05 20.03.2021, 14:08
173
9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarına Kayıtlar Devam Ediyor
banner762

Sağduyulu Yaşam merkezinden hareketle bu yılın konusu olarak “Sağlıklı Yaşam” başlığı seçilen yarışmada katılımcılar üç kategoride hazırlanan eserlerden sorumlu tutuluyor.

18 Ocak tarihi itibari ile kayıt almaya başlayan Ufka Yolculuk yarışması her şeyden önce doğru inancı, doğru düşünceyi ve güzel ahlâkı öğreten güvenilir eserlerin okunmasını sağlamayı, okuma alışkanlığını geliştirmeyi; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

“Sağlıklı yaşam için oku, sağlıklı yaşamı seç ve sağlıklı yaşam için harekete geç” parolası ile tüm genç ve çocukları davet eden Ufka Yolculuk ekibi bugün ve yarın için güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı, farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Tüm açılarıyla sağlıklı yaşama yeni bir pencereden bakmak isteyen katılımcılar, yarışma ile ilgili detaylı bilgilere Ufkayolculuk.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

YARIŞMALAR İKİ KADEMELİ ONLİNE SINAV OLACAK YAPILACAK

Gazetemizi ziyaret ederek, 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları hakkında bilgiler veren Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz, bu yıl yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 9.'sunun düzenlendiğini belirterek "Sağlıklı Yaşam İçin Oku, Sağlıklı Yaşamı Seç, Sağlıklı Yaşam İçin Harekete Geç" sloganıyla yola çıktıklarını ve bu yıl yarışmanın konusunun "Sağlıklı Yaşam" olduğunu ifade etti.

Yılmaz, açıklamasının devamında “Yarışmamız iki kademeli online sınav olarak yapılacaktır. Birinci kademe sınavı 11-12 Nisan tarihlerinde, ikinci kademe sınavı ise 23 Mayıs'ta çevrim içi olarak yapılacaktır. Yarışma kitapları Merkez ve Ermenek'teki kırtasiyelerden temin edilebilecektir. Yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com sitesinden ulaşılabilecektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
açık
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:37
Öğle 12:49
İkindi 16:36
Akşam 19:50
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@