banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Afetlere Karşı Bilinçli Bir Toplumun Oluşturulması İçin Eğitimler Devam Ediyor

Karaman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından BİFA Bisküvi personellerine yönelik afet farkındalık eğitimi verildi.

YEREL 04.06.2022, 14:34
311
Afetlere Karşı Bilinçli Bir Toplumun Oluşturulması İçin Eğitimler Devam Ediyor
banner762

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından afetlere karşı bilinçli bir toplum oluşturmak amacıyla 2022 yılı “Tatbikat Yılı” olarak ilan edildi.

“Tatbikat Yılı” kapsamında kamu kurumu ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik afet farkındalık eğitimi veriliyor.

Eğitimler kapsamında Karaman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri BİFA Bisküvi personellerine eğitim verildi. Verilen teorik eğitim ardından personellerin öğrendiklerini pekiştirmek adına BİFA Bisküvi fabrikasında yangın ve tahliye tatbikatı yapıldı.

Senaryo gereğince fabrikada yangın alarmı verildi. Alarmı duyan personeller aldıkları eğitim doğrultusunda başarılı bir şekilde binayı tahliye ettiler. Yapılan tatbikatın ardından fabrikanın bahçesinde toplanan personellere yangın tüpünün nasıl kullanılacağı öğretildi.

Eğitim sonunda ise Karaman İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şerife Han tarafından BİFA Bisküvi Yönetim Kurulu Başkanı Necati Babaoğlu’na afet çantası hediye edildi.  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@