banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

AGD’den Yaz Etkinlikleri Final Programı

Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şubesi 5 hafta süren Yaz Etkinlikleri için şube binasının bahçesinde final programı düzenledi.

YEREL 15.08.2021, 10:39 15.08.2021, 10:41
115
AGD’den Yaz Etkinlikleri Final Programı
banner762

Sunuculuğunu Ortaokullar Komisyon Başkanı Muhammed Özcan’ın yaptığı program, Mücahid İlhan Gürbüzer’in Kur’an tilavetiyle başladı. Sonrasında AGD Karaman Şube Başkanı Şabettin Gezen bir selamlama konuşması yaptı. Evlâtlarını AGD’ye emanet ettikleri için anne-babalara teşekkür eden Şabettin Gezen konuşmasında şunları dile getirdi: 46 yıl önce bizzat merhum Necmettin Erbakan hocamız tarafından Millî Gençlik Vakfı adıyla kurulan gençlik teşkilatımız 28 Şubat sürecinde kapatılınca yerine AGD kuruldu. Ahlâk ve maneviyat bayrağını bugün Anadolu Gençlik Derneği dalgalandırmaktadır. Tarihimizdeki zaferlere baktığımızda hepsinin ahlâk ve maneviyat ile kazanılmış olduğunu görürüz. Bugün yeryüzündeki zulüm ve haksızlıkları bitirecek olan Yeni ve Adil Bir Dünya idealini inşallah burada yetiştirdiğimiz evlâtlarımız gerçekleştirecektir.

Final programında daha sonra kurs öğrencilerinden oluşan koro “Çağları Aşmışız Biz” ve “La İlahe İllallah” ezgilerini seslendirdiler. AGD tanıtım sinevizyonu ve etkinlik fotoğraflarından oluşan slaytın izlenmesinin ardından öğrencilere katılım belgeleri verildi. Belgesini alan öğrenciler birer Hadis-i Şerif okudu. Programda sırada plaket takdimi vardı. Liseler Komisyon Başkanı Bilal Özcan ile kursta hocalık ve ağabeylik yapan Furkan Acarerli, Metin Atik, Burak Özgen, kurs idari amiri Murat Türk plaketlerini Şube Başkanı Şabettin Gezen’den aldılar.

Yaz Etkinlikleri Final Programı Mehmet Zahid Gider’in okuduğu Asr Sûresi ile sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@