banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

AK Parti Karaman İl Teşkilatından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajları

Abidin Çağlayan ve Feyzullah Tunç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladılar.

YEREL 07.03.2020, 09:52
265
AK Parti Karaman İl Teşkilatından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajları
banner762

AK PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI ABİDİN ÇAĞLAYAN, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

Kadınların günümüzdeki önemine değinen Başkan Çağlayan, “Hayatımızın her alanında sınırsız sevgisi, hoşgörüsü, fedakârlığı ve üretkenliği ile medeni toplum olmanın sembolü olmuş kadınlarımız tarih boyunca millet olarak elde ettiğimiz kazanımlar ve gelişmelerin her zaman baş mimarları olmuşlardır. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk kadını, büyük bir özveri ve hassasiyetle dün olduğu gibi bugün de Güçlü ve Büyük Türkiye’mizi 2023, 2053’lerin hedeflerine taşıma yolunda toplumsal dayanışmanın mihenk taşı olarak ülkemizin üstlendiği misyon ile de dünya kadınlarının sesi, nefesi ve yeşeren umududur.” diyen başkan sözlerine hadisle örnek vererek devam etti.
“Kadına verilen değerin ne kadar büyük olduğunu anlamak için ‘Sizin hayırlı olanınız ailesine hayırlı olandır. Ben ailesine en hayırlı olanınızım.’ , ‘Kamil İmana sahip Müslüman ahlâken güzel olandır. En hayırlı mü’min de eşine karşı ahlâkı en iyi olandır.’, ‘Cennet anaların ayakları altındadır.’ hadislerini bilmek ya da öğrenmek yeterlidir.” dedi.

Kadına şiddet konusuna da değinen Başkan Çağlayan, ”Kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuzu özellikle belirtiyor, şiddetin önlenmesine kararlılıkla devam edeceğimizin de altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Başkan, “Anne, eş ve kardeş gibi en yüce unvan ve değerleri uhdesinde barındıran kadınların eğitimli, açık fikirli, düşünen, üretime ve yönetime aktif bir şekilde katılan bireyler olmaları ülkemizin aydınlık geleceği açısından da son derece önemlidir. Bu vesileyle, başımızın tacı ve yarınlarımızın mimarı olan kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi.

AK PARTİ KARAMAN MERKEZ İLÇE BAŞKANI FEYZULLAH TUNÇ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ SEBEBİYLE BİR AÇIKLAMA YAPTI
 

Başkan Tunç açıklamasında; “Türkiye Cumhuriyetinin Odak Noktasında Yer Alan Kadınlarımız Üstlendikleri Misyonu Yaşatma Görevini, Ülkenin Yaşadığı Problemlerin Birinci Derecede Muhatabı Olmalarına Rağmen Hiçbir Fedakârlıktan Çekinmeden Yerine Getirmiş, Modern Ve Çağdaş Türkiye’nin Oluşmasında Söz Sahibi Olmuşlardır.

Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın
Doğumdan ölüme, her anında varlıklarıyla ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızdır.

Kadın; şahsiyet, kimlik, duruş ve insan olma vesilesidir. Havva´ dır kadın, iki cihan Server´inin can damarı Amine ‘dir. Latife eş Hatice ‘dir. Bir iffet abidesi Meryem´dir. Kafkas Cephesi´nde 10 kadınla birlikte mücadele eden Kara Fatma ‘dır. Cumhuriyetimizin kurucusunun annesi Zübeyde´dir. Gözündeki kanlı yaşı silip ‘´Vatan sağ olsun ‘´ diyen şehidimin anası ´dır kadın.

Her kadın bir çiçektir. Diyerek tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@