banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

AK Parti’de Bayramlaşma

Karaman AK Parti İl Teşkilat binasında bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

YEREL 10.07.2022, 13:36 10.07.2022, 13:42
326
AK Parti’de Bayramlaşma
banner762

Bayramlaşma programı Milletvekilleri Dr. Recep Şeker, Av. Selman Oğuzhan Eser, İl Başkanı Abidin Çağlayan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bayır, Kadın Kolları Başkanı Fatma Coştu, Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak, Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti üyelerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Programda açılış konuşması yapan İl Başkanı Abidin Çağlayan Karamanlı partililerin bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Çağlayan, “Bugün mübarek Kurban Bayramı’nın manevi havasını hep birlikte teneffüs etmekteyiz. Öncelikle sizlerin mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten, el kalbi dileklerimle kutluyorum. Daha nice bayramlara sağlık, esenlik içerisinde erişebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Esasen kurban, Allah’a yakınlaşmak ve Allah’ın rızasını kazanmak için maddi bir yükümlülükte bulunmaktır. Hepsinden önemlisi bu maddi yükümlülüğü paylaşmaktır. Fakir, fukaraya, garip gurabaya yansıtmaktır. Bizim de her yıl Kurban Bayramlarında en çok önemsediğimiz husus, hem dinimizin bir gereği, hem de kültürümüzün bir gereği olarak, dayanışmamızın, yardımlaşmamızın en önemli unsuru olan fakir ve fukaranın gözetilmesi olmalıdır. Bu anlayış içerisinde bir Kurban Bayramı yaşamayı Cenab-ı Hak’tan niyaz eder ve hepinizin Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım” ifadelerini kullandı.

Ardından Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak, Kadın Kolları Başkanı Fatma Coştu ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bayır söz alarak partililerim bayramını kutladılar.

Programda konuşma yapan Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser de:“ Bizim muhatabımız vatandaşlarımızdır. Her haneye her esnafa ziyarete gidip üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızla buluşmalarımızı akıllarda soru işareti bırakmayacak şekilde gerçekleştireceğiz. İslam mücadeledir, inancımız doğrultusunda mücadele edeceğiz. Yürüdüğümüz yolun ve liderimizin tek doğru olduğunu biliyoruz. Birlik beraberlik içerisinde hepinizin bayramını kutluyorum” dedi.

Daha sonra bayramlaşma konuşması yapan Milletvekili Dr. Recep Şeker ise, “ Dünya sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bu sadece Türkiye’ye özgü değil. Hamdolsun Türkiye’mizde eksik bir şey yok her şeyimiz var. Bu küresel krizden en az etkilenen biziz. Ekonomik sıkıntımız var ama etkisini millet olarak fazla gördüğümüz bir durum yok. Şu anda hem Cumhurbaşkanımız hem Bakanlarımız elindeki kaynakları en verimli şekilde kullanarak milletimize en iyi şekilde hizmet vermek için mücadele veriyor. İnşallah seçime ekonomik olarak sıkıntının gidildiği şekilde gireceğiz. Etrafı ateş çemberinde olan bir ülkede yaşıyoruz ve bunun üstesinden de geliyoruz. Bu durumları tek tek anlatmamız gerekiyor. Birlik ve beraberlik olduktan sonra kazanamayacağımız seçim yok. Rabbim yolumuzu açık etsin. Birlik beraberliğimizi bozmasın. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramınız kutluyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@