banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Akkoyun: “Vatandaşımızın Uzattığı El Devletimize Uzatılmış Bir Elidir”

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Tuncay Akkoyun’un başkanlığında gerçekleştirildi.

YEREL 21.05.2022, 11:59 21.05.2022, 12:03
185
Akkoyun: “Vatandaşımızın Uzattığı El Devletimize Uzatılmış Bir Elidir”
banner762


Karamanoğlu Mehmetbey Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve il idare şube başkanlarının hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Akkoyun, “Karaman’da göreve başlamış olduğumuz üçüncü gün sizlerle, değerli kurum amirleriyle, kamu hizmetlerinin daha hızlı ve kaliteli sunumuyla ilgili bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bizler, kamu hizmetlerinde görevli kişiler olarak, her zaman sorumluluğumuzun farkında olmalıyız. Bu sorumluluk bilinciyle vatandaşlarımızın yüzünde bir tebessüm oluşturabiliyorsak, bu en büyük kazancımız olacaktır. Bizim sorumlu olduğumuz görevlerin en büyük manevi gücü de budur. Aşık Veysel’in dizelerinde olduğu gibi kamu hizmeti de aslında uzun ince bir yoldur. Hayat boyu sürer gider. Bu yolun engelleri olur, zorlukları olur, ancak iyi niyet ve iş birliği ile bu engellerin tamamını aşabilecek güce de iradeye de sahip oluruz.

Yaptığımız görevler; fedakarlıkla, gayretle ve samimiyetle yapılması gereken görevlerdir. Hep birlikte yüksek bir gayret ortaya koyarak, vatandaşımızın ve nihayetinde Cenab-ı Hakkın rızasına nail olmak hepimizin en büyük hedefi olacaktır. İki tür yönetici vardır; biri çalıştığı yer ve makamıyla değer kazanan, bir diğeri de çalıştığı yer ve makama değer katan yöneticidir. Bizim beklentimiz ve hedefimiz elbette ikincisidir. Yani kuruma ve makama değer katan yönetici olmaktır. Dünyada da ülkemizde de yönetimden beklenti değişiyor. Yaşanan çok hızlı değişim, eski tarz idare usullerini yetersiz hale getirmektedir. Özgüvenli, inisiyatif alabilen, ulaşılabilir, hızlı karar alabilen, bürokrasinin çarklarında yok olmayan, dünyadaki gelişmeleri bulunduğu yere uygulayan idareci profili, elbette ki milletimizin de arzu ettiği bir çerçevedir. Vatandaşa uzak, odasına sıkışmış idareci ve memur modelinin yüz yılımızın ve özellikle de ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi mümkün değildir.

Vatandaşlarımızın bizden beklentisini, bizlere çizilen bir yol ve hedef olarak algılanması gerekiyor. Yapacağımız şey vatandaşlarımızı dinlemek, vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini anlamak, ona göre davranmak ve çalışmaktır. Çünkü kamu hizmetlerinin sahibi millettir. Bizler, devletin, millete görünen yüzü ve dokunan eliyiz. Vatandaşımızın uzattığı el devletimize uzatılmış bir elidir. Bu el havada kalırsa, bunun hesabını millete de veremeyiz, Cenab-ı Hakka da veremeyiz. Yani devletin şefkatli eli, gülen yüzü, adaletli yönü olmalıyız.

Kıymetli kurum amirlerimiz, tüm bunların yanında iletişim konusu da çok önemlidir. Özellikle vatandaşlarımıza sağlıklı ve doğru bilgiyi vermek temel hedeflerimizden biri olacaktır. Bu konuda hepinizden hassasiyet bekliyorum. Kamu hizmetlerini gerçekleştirirken, israftan kaçınmalıyız. Faydalı ve etkili kamu hizmetlerini, israfa neden olmadan gerçekleştirmeye gayret edeceğiz. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarımızın amirlerinin çalışanlarla iyi ilişkiler içinde olması bizim temel beklentimizdir. Kurum amirleri ve çalışanlar kurum huzurunu tesis edecek sağlıklı bir ilişki içerisinde, samimiyet ölçüsünde görüşmeye gayret edecektir.

Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluş amirleri başta olmak üzere, tüm kamu çalışanlarının mesai saatlerine riayet etmeleri çok önemlidir. Vatandaşımızın gereksiz yere bir dakika dahi beklemesi veya bugünkü işin yarına bırakılması asla müsamaha göstereceğimiz bir konu değildir. Ayrıca CİMER başta olmak üzere hangi kanaldan gelirse gelsin, vatandaşlarımızın talep ve şikayetleri derhal neticelendirilecektir. Kurumlarımızın performansları özellikle sizler ve devamında da bizler tarafından sürekli kontrol edilecektir. Performans düşüklüğü yaşanması halinde sebepleri tespit edilerek, derhal gereği yapılacaktır.

Sosyal politikalara önem vereceğiz. Ailenin güçlendirilmesi, gençlerimize önem verilmesi ve kadına şiddetin önüne geçilmesi, önceliğimiz olacaktır. Tüm bunların ışığında her birinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde, işbirliği içerisinde, kamu hizmetlerimizin yerinde ve zamanında kaliteli sunumu için sizlerden yoğun gayret ve fedakarlık bekliyorum.

İl İdare Şube Başkanları kendilerini ve kurumlarını tanıtarak projeleri ve çalışmaları hakkında Vali Akkoyun’a ve katılımcılara bilgiler verdiği toplantı, görüş ve temennilerle sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@