banner590

Son Dakika
banner722

Alaaddin Divleli; “Esnafın Gücü Tükendi Bir An Önce İşyerlerimiz Açılmalı”

Karaman Fırıncılar, Lokantacılar, Pastacılar ve Gıda Maddesi Üreten İşyerleri Esnaf Odası Başkanı Alaaddin Divleli, koronavirüs nedeniyle kapalı olan işyerleri hakkında basın açıklamasında bulundu.

YEREL 16.02.2021, 16:18
169
Alaaddin Divleli; “Esnafın Gücü Tükendi Bir An Önce İşyerlerimiz Açılmalı”
banner762

Divleli, yaptığı basın açıklamasında; “Bir yılı aşkın süredir dünyada ve ülkemizde etkisini sürdüren koronavirüs salgınından dolayı alınan tedbirlerin lokantacı, fırıncı, pastacı ve gıda sektöründe işletmesi bulunan tüm esnafı iflasa sürüklediği bugünlerde tüm yetkililere yeniden sesleniyoruz.

Beklenmedik anda ortaya çıkan ve hem sağlık hem ekonomik anlamda ülkemizi sarsıntıya uğratan bu salgının esnaflarımızı iflasla karşı karşıya getirdiği ortadadır. Dışardan bakıldığında her şey yolunda gibi görünen paket servisle işin gücün rast gittiğini zannedilen durum aslında tamamen tersi durumdadır. Paket servisle kirasını çıkaramayan, üretim yapacağı ham maddeyi bile alamayan esnaf artık siftahsız dükkan kapatıyor. Elimizden geldiğince esnafımızın sesi olmaya çalışsak ta maske, mesafe ve hijyen koşullarına uymak şartıyla belirli kapasitede müşteri kabul durumuna bir türlü gelememenin üzüntüsü ve çaresizliği içerisinde yetkililerimizden güzel haberler almayı beklemekteyiz.

Esnafın dayanacak gücü kalmadı. Psikolojik olarak da, ekonomik olarak da çöküşte olan esnafımıza acilen maske mesafe ve hijyen koşullarında müşteri kabul müjdesinin verilmesini talep ediyoruz. Aylardır bekleyerek kaybettiğimiz zaman ve kazancın üstesinden gelebilmemiz için bu karara çok ihtiyacımız var tüm yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. İşyerlerimizin açılması için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.

Lokanta, kafe, pastane, kebapçı vb. yerler paket servis veya gel-al git şeklinde hizmet vermek zorunda bırakılırken, toplantılar, mitingler, parti kongreleri, gösteriler vb. etkinlikler maske mesafe kuralları hiçe sayılarak devam etmektedir.

Esnaflarımız aylardır borcunu tekrar borçlanarak öderken girdiği girdapta boğuşmaktadır. İçinde bulunduğumuz bu süreçte bir çözüm üretilemezse ülkemizde yaşanan bu salgının getirdiği ekonomik çöküşün büyük psikolojik travmalara yol açacağını ve ağır sonuçlar doğuracağını belirterek yetkililerden iyi bir haber almayı acilen bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-0°
kapalı
Namaz Vakti 01 Mart 2021
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 13:05
İkindi 16:15
Akşam 18:47
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@