banner877

banner919

banner998

banner995

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

ANKARAMANDER’in 21. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ANKARAMANDER’in salgın nedeniyle bir süredir ertelenen Olağan Genel Kurul toplantısı 22 Haziran 2021 tarihinde Dernek Genel Merkezinde gerçekleştirildi.

YEREL 23.06.2021, 08:33 23.06.2021, 08:34
257
ANKARAMANDER’in 21. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi
banner762

İlk temeli 60 yıllarda Ankara’da üniversitede okuyan Karamanlı öğrenciler tarafından atılan Derneğin bugüne kadar Karamanlıların hizmetinde olmuştur. Bir yıl önce kuruluşu gerçekleştirilen KAREV’in kurucuları arasında yer alan Derneğin 21. Olağan Genel Kurulu salgın nedeniyle kısıtlı katılımla gerçekleştirildi.

Veli Bozkır’ın açılış konuşmasının ardından Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Gerçekleştirilen Divan Başkanlığı seçiminde Divan Başkanlığına Kadir Tan, Kâtip Üyeliklerine ise Selma Yeşiloğlu ve Mehmet Gürel seçildi.

Divan heyetinin yerini almasının ardından Faaliyet raporunun okunması için Divan Başkanı, Dernek Başkanı Veli Bozkır’a söz verdi.

Bozkır konuşmasında dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve iki dairenin birleştirilme, tadilat ve düzenlenmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Gürel’in Denetim Raporunu okumasının ardından Faaliyet ve Denetim Raporları oybirliğiyle ibra edildi.

Gerçekleştirilen seçimlerde, Dernek Başkanlığına Veli Bozkır yeniden seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine; İhsan Duru, Feridun Erdoğdu, Ayhan Akgöz, Osman Sağlam, İlhan Hatipoğlu, Ali Güler,

Denetim Kurulu üyeliklerine; Atalay Tarhan, Fatma Didem Genç ve Mehmet Gürel seçildi.

Karaman sıcaklığında sohbet eşliğinde yenilen yemeğin ardından toplantı sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@