banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Atila Zorlu’dan Basın Açıklaması

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu, AK Parti Ermenek İlçe Başkanı Mevlüt Sarıtaş’ın açıklamasına karşı sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

YEREL 08.07.2020, 09:06
272
Atila Zorlu’dan Basın Açıklaması
banner762


Mevlüt Sarıtaş’ın açıklamasının ardından, bir diğer açıklamada Atila Zorlu’dan geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Zorlu; “Belediye başkanlığı görevini devraldığım gün Sayın Bakanımız Lütfi Elvan'ın resminin kaldırıldığını fark ettim. Hemen Rahmetli Fikret Ünlü ve Ahmet Keleşoğlu büyüklerimizinde resimlerinin olduğu bir pano ya resmini astırdım. Bunu da yaparken amacım kimseye şirinlik yapmak değil VEFA mızı gereği olarak düşündüm. Ben MİLLET İTTİFAKI adayı olarak seçilmiş İYİ PARTİ’li bir belediye başkanıyım. Seçim kampanyamız boyunca ve halen parti rozeti takmadım ve şuana kadar hizmet ederken partili ayrımı hiç yapmadım. Yaptığımı iddia edene hodri meydan diyebilirim.
Benim için esas olan Ermenek’im ve Ermeneklinin menfaatidir. Ermenek’in menfaati olan her konuda tereddütsüz herkesle işbirliği yapariz. Hatta bu yüzden Ocak 2020 ERSEV isimli bir dernek oluşturarak Ermenek’imizi PARTİLER ÜSTÜ bir akıl ile yönetmenin yolunu açtık.
Rahmetli Fikret Ünlü bakanlığı döneminde Ermenek’e yaptığı hizmetleri MHP’li belediye başkanı döneminde hiç parti ayrımı yapmaksızın gerçekleştirdi. Şimdi de sayın bakanımız Lütfi Elvan memleketine tatbiki çok katkısı olmuştur , olacaktır da. Bu insanların siyasi polemiklerin dışında tutulması gerektiğini düşünüyorum.
Mevlüt Sarıtaş'ın basın açıklamasını ciddiye almıyorum çünkü ben 15 ay boyunca ne sayın Lütfi Elvan hakkında ne de eski belediye başkanı aleyhinde bir kelime etmediğim gibi her Zaman" çivi cakandan Allah razı olsun " dedim....
Ben ekip arkadaşlarım ve seçmenlerimin desteği ile Ermenek tarihinin en yüksek oyu ile seçilmiş belediye başkaniyim. Ermenek te hemen hemen 3 kişiden 2 sinin teveccühü ile seçildik. Bunu vurgularken amacım gururlanmak değil, ERMENEK HALKININ İRADESİNE SAYGİ DUYULMASİ GEREĞİDİR.
Vatandaşın bizleri seçmesi Lütfi beye saygısızlık, vefasızlık değil, içinden çıktığı halka yukarıdan bakan küçümseyen zihniyetin cezalandırılmasıdır, ama sizler bunu seçim döneminde Atilla Zorlu mu ? Lütfi Elvan’mı? Seçimlerden sonra da bölge halkı bakan beye VEFASIZLIK yaptı olarak lanse ettiniz. Bu Ermenek halkının iradesine de saygısızlıktır..Ermeneklinin bakan bey vefasızlığı yok sizlerin siyaset algısına itirazı var.
Mevlüt bey in iddialarına gelince Elektrik santrali olarak bilinen yerin (maraspoli) anahtarı belediyedir. Su kullanım hakkı da öncelikle
1-İçme suyu
2-Sulama suyu
3-Su artarsa enerji üretimi şeklindedir. Biz belediye ve Ermenek sulama kooperatifi yönetimi ile defalarca DSİ bölge müdürlüğünde, Ozbeyler A.Ş. ile görüşmeler yaparak çözüm aradık.
Mevlüt bey kendisinin de içinde yer aldığı yönetim döneminde 2013 yılında 49 yıllığına maraspolinin suyu Özbeylere verilmiştir. BAŞARI Emin hami Koçaş 1934 yılında yapılan elektrik santralimizi yeniden ERMENEK E GERİ KAZANDIRMAKTİR...
- Keleşoğlu camii -Kazanci göbeği arası asfaltlama çalışması 2014 yılında ihale edilmiş bir çalışmadır ve mutlaka sayın bakanın gayretleri ile olmuştur. Paylaşımlarımda bakan beye her zaman teşekkür etmişizdir.
Bir dahaki belediye seçimlerine 4 yıl var. Ben sizlere 4 yıl Ermenek için neler yapabiliriz sorusuna cevap aramaya ,mevcut yönetime çözüm ortağı olmanız davetini yapıyorum. Andemi döneminde Engellemelere maruz kaldık, devlet kurumlarından 1 tek maske alamadık ama vatandaşlarımıza mazeret üretmek yerine oturduk maske ürettik kimseyi maskesiz bırakmadık.
Aşağıda listelediğim 11 projelerimizin tamamı Ermenek te istihdam ve ekonomik sorunlarımıza yönelik olmasına rağmen engellendiğini biliyorum... Bütün bunlara rağmen Ermeneklinin fidanının can suyunu ,şehir içine serilen asfalt üzerinden siyaset yapma polemiğine dahil olmayacağım. Asfaltlanması gereken 8700 metre daha yolumuz var. Katkısı olan herkese parti gözetmeksizin bütün billboardlarda teşekkür ederiz. Mevzu bahis olan ERMENEK ise gerisi ayrıntı.....
Bu yazıma verilen cevaplara da yorumlara cevap yazmayacağım.
Memleket sevdasını kongre heveslerine kurban etmemek gerektiğini düşünerek Mevlüt beye yaklaşan ilçe kongresinde başarılar diliyorum” dedi.

6

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
mehmet arslan 2 yıl önce
Partizanligin hep zararini gordu bu memleket. Biktirdilar memleketi, bu memlekete bakan bey ile baskanimiz gibi insanlar lazim. Partizanlar degil
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@