banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Atila Zorlu’nun 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajı

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

YEREL 25.11.2021, 15:49
35
Atila Zorlu’nun 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajı
banner762

Zorlu, yayınladığı mesajında: “25 Kasım, kadınlarımızın sorunlarının paylaşıldığı, maruz kaldıkları kötü muamelelerin engellenebilmesi için çözüm yollarının arandığı ve tüm dünyada kadınlara uygulanan şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen özel ve anlamlı bir gündür.

Aile kurumu ve toplum içerisinde çok önemli bir yeri olan kadınlar, hepimiz için birer anne, kız kardeş, eş ve evlattır. Hayatımızın her döneminde sevgi ve özveriyle bize destek olan kadınlarımız el üstünde tutulmayı hak ediyor.

Şüphesiz ki kadına yönelik şiddet yalnızca kadına değil aynı zamanda topluma zarar vermektedir. Ülkemizde insan haklarının, demokrasinin, eşitliğin ve hukukun üstünlüğünün sağlanabilmesi için Sevgili Peygamberimizin, “Cennet anaların ayakları altındadır” sözünü bir slogan olmaktan çıkarıp, yaşamımıza yön veren vazgeçilmez bir ahlak ilkesi olarak benimsersek, kadına yönelik şiddettin önlenmesinde çok önemli bir adım atmış oluruz.

Bu düşüncelerle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu belirtiyor; kadınların ayrımcılığa uğramadığı, hiçbir şiddete maruz kalmadığı, toplumda hak ettiği yere ulaşmasındaki tüm engellerin kalktığı bir dünya diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@