banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Babaoğlu Koleji’nden Bir İlk!

Babaoğlu Koleji, dünya dili olarak kabul görülmüş İngilizce eğitimi kapsamında kendine çağ atlatıyor.

YEREL 20.02.2020, 10:08 20.02.2020, 10:13
669
Babaoğlu Koleji’nden Bir İlk!
banner762

Öğrencilere geçtiğimiz yıl ilk kez uyguladığı, İngilizce Tiyatro etkinliği kapsamında ilimize yurt dışından gelmiş profesyonel yabancı oyuncular ile beraber öğrenciler sahne alıyor. Etkinlik kapsamında yabancı oyuncularla beraber sahne alan öğrenciler, yabancı dil öğrenimi konusunda kendini daha fazla geliştiriyor. Öğrenciler sahne aldığı profesyonel oyuncularla beraber yaşayarak öğreniyor.

Konu ile ilgili olarak gazetemizin yetkililerine açıklamada bulunan Babaoğlu Koleji Yöneticileri; 21. yüzyıl becerileri kapsamında akademik, ticari, ekonomik, sosyal, kültürel ilişkiler ortak bir dil kullanımını zorunlu kılmaktadır. İngilizce bunun için dünya dili olarak kabul görmüş, tüm iletişim İngilizce aracılığıyla sağlanır olmuştur.

Yabancı Dil eğitiminde Karaman’a yön veren Babaoğlu Koleji olarak dil eğitimini bambaşka bir boyuta taşıdık. Yaşayarak öğrenme temellerine dayanan eğitim modülümüz ile öğrencilerimizin yabancı dil öğrenimine bakış açısını değiştirdik. Cambridge, Oxford ve Express publishing ile ortak çalışmalarımızın sonucu olarak her yıl en yüksek yabancı dil ortalamasına sahip okulumuzun değerli öğrencilerinin ufkunu geliştirmek adına geçen yıl ilk kez uyguladığımız İngilizce tiyatro etkinliğimizin ikinci yılında İngiltere merkezli tamamı yabancı oyunculardan oluşan ve Babaoğlu Koleji öğrencilerinin de profesyonel yabancı oyuncularla aynı oyunda aynı sahneyi paylaşacağı Cloud Theatre ekibini okulumuzda ağırlayacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Sevgi temelli eğitim yaklaşımımıza ‘yabancı dili öğrenmek için önce
sevmek gerekir’ sloganı ile destek olan İngilizce zümremize teşekkür eder,yeniliklerin öncüsü olmaya devam edeceğimizi belirtmek isteriz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
hafif yağmur
Namaz Vakti 21 Ekim 2020
İmsak 05:34
Güneş 06:54
Öğle 12:37
İkindi 15:41
Akşam 18:10
Yatsı 19:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@