banner464

Başbakan’ın Aşiretine Başkan Vekili Oldu

Beydilli, Başbakan Binali Yıldırım'ın aşiretine başkan vekili oldu.

Başbakan’ın Aşiretine Başkan Vekili Oldu

Beydilli, Başbakan Binali Yıldırım'ın aşiretine başkan vekili oldu.

18 Ekim 2016 Salı 18:27
2842 Okunma
Başbakan’ın Aşiretine Başkan Vekili Oldu

Karaman'ın tanınmış simalarından Emir Musa Beydilli Badılılar Aşireti Birliğinin kongresinde başkan vekilliğine seçildi.

Badılılar Aşireti Birliğinin 8. Olağan kongresi Diyarbakır'da yapıldı. Kongrede Şehmuz Polat Başkanlığında tek liste ile seçime gidildi. Katılan 381 Delegenin tamamının oyu ile ekteki liste yönetime seçildi. Aynı gün yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında da görev bölümü yapıldı ve yapılan açık oylamada Emir Musa Beydilli'ye başkan vekili görevi verildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beydilli "Şahsım Başkanvekili görevine getirildi. Allah mahcup etmesin. Şu konuya önemle vurgu yapmak istiyorum. Badılı Aşireti Devletine, Bayrağına, toprağına ve dinine sımsıkı bağlıdır. İşini adaletten gücünü de demokrasiden alan 15 Temmuz çapulcu olayını lanetleyen, yeni kapı ruhunu benimseyen 36 ide toplam 100.000 nüfusa sahip büyük bir aile meclisidir. Değerli hemşerilerim Aşiret deyince yanlış anlamalara yol açılmaması için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Basına ve Kamuoyuna saygılarımla duyrulur. "dedi.

Karaman Bölgesinde "Beydilli" namıyla bilinen Badıllı Aşiretinin Anadolu’ya gelişleri 1055 yıllarına dayanıyor. Badıllı Aşireti darbe girişimine verdiği sert açıklamalarla hatırlanıyor.

Son Güncelleme: 18.10.2016 18:29
Yorumlar