banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Başkan Demirkollu’dan 19 Mayıs Mesajı

Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

YEREL 19.05.2021, 11:17
171
Başkan Demirkollu’dan 19 Mayıs Mesajı
banner762

Başkan Demirkollu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs, 102 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. 19 Mayıs 1919 yok olmak üzere olan, yenilmiş, onuru zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın vatanı uğruna tekrar ayağa kalktığı; milleti, vatanı ve bağımsızlığı için tüm mazlum milletlere örnek bir mücadele sergilendiği bir dönemin başlangıcıdır. Milletimizin hürriyete, özgürlüğe olan inancı Kurtuluş Savaşı’nı kazanmamızı sağlamış; Türk Vatanının parçalanamayacağını tüm dünyaya göstermiştir. Bu nedenledir ki, 19 Mayıs 1919 tarihi saltanata karşı millet iradesini esas alan yeni bir siyaset anlayışının ortaya çıktığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir gün olmuştur. Ve Türkiye Cumhuriyeti gençlere emanet edilmiştir.

Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak ise gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, Türk Gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@