banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Başkan Kalaycı; “Mehmet Akif’i Tanımak ve Yeni Nesillere Tanıtmak Öncelikli Görevimizdir”

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

YEREL 11.03.2020, 18:06 11.03.2020, 18:09
334
Başkan Kalaycı; “Mehmet Akif’i Tanımak ve Yeni Nesillere Tanıtmak Öncelikli Görevimizdir”
banner762

Başkan Kalaycı: “İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy'u ve Gazi Mustafa Kemal önderliğinde vatanı uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 99. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle Belediye Başkanı Savaş Kalaycı bir mesaj yayımladı. Mesajında; milli şairimizin kaleme aldığı kutlu eserin her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık vurgusu olduğunu belirterek kurtuluş mücadelesinde yapılan tüm fedakârlıkların on kıtalık manzum şaheserde özetlendiğini söyledi.

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü mesajı şöyle:

“Milli ruhun tercümanı İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 tarihinde Büyük Millet Meclisi’nde heyecan ve coşku seli içinde kabul edilmiştir. Her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız karanlık ufkun ardından doğacak şafağı müjdelemiş, bu çerçevede bağımsızlık özlemini ateşlemiştir.

Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin yazdığı destanları dizelerine döken Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımız ile milli mücadelenin ve milli iradenin hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunun sesi olmuştur. Gelecek nesillere Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve istikbal adımlarını İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, her kelimesinde milletimize ait kutsal ve kadim değerleri bizlere miras bırakmıştır. Gönül ve fikir dünyamızda çok önemli bir rol üstlenen, hayatı boyunca hak davası yolunda olmayı, temel felsefe edinmiş Mehmet Akif’i tanımak ve yeni nesillere tanıtmak öncelikli görevimizdir. Bu nedenle gençlerimizin İstiklal Marşı’nın her cümlesinin anlamını idrak etmesi, Mehmet Akif Ersoy'un eserlerini okuması ve onun fikirlerini takip etmesi çok önemlidir.

Kabulünün 99. yıldönümünü kutladığımız İstiklal Marşımız, şüphesiz göğsümüzü kabartarak haykırdığımız, kendimize güvenimizi, geleceği şekillendirme gücümüzü, birliğimizi, dirliğimizi pekiştirip artırmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünü canı gönülden kutluyor, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

    

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@