banner877

banner919

Son Dakika
banner722

Behiç Baş; “Tarihe Not Düşmek İstedik”

Türkiye Muharip Gazileri Derneği Karaman Şube Başkanı Behiç Baş, Kıbrıs Gazileri için hazırlanan anı defteri hakkında açıklamalarda bulundu.

YEREL 26.01.2021, 09:20
110
Behiç Baş; “Tarihe Not Düşmek İstedik”
banner762

Karamanlı Kıbrıs Gazilerinin Barış Harekâtı esnasında yaşadıkları anıları gelecek nesillere aktarmak istediklerini belirten Türkiye Muharip Gazileri Derneği Karaman Şube Başkanı Behiç Baş; “47 yıl önce Kıbrıs’ta destan yazmış Karamanlı kahramanlar ile beraberiz. Bu kahramanların unutulmaya yüz tutmuş anılarını uzun soluklu bir çalışma ile derlemeye çalıştık. Tarihe not düşmek, bu değerli anıları gelecek nesillere aktarabilmek adına güzel bir kitap oldu. Kitabımızda 19 gazimizin anılarına yer verdik. 26 gazimiz daha var. Bu çalışmanın devamını getirmek, onların da anılarını kitaplaştırmak istiyoruz” dedi.

Şube Başkanı Baş, açıklamasının devamında; “Kitabımızın çıkmasında emeği geçen, daima yanımızda yer alan başta Kâzımkarabekir ilçemizin eski şu anda Konya’nın Yalıhüyük ilçesinde görev yapmaktan olan Kaymakam Yasin Şahin’e, anılarıyla kitabımıza renk katan Karamanlı Kıbrıs Gazilerimize, Kombassan Holding Golda Yöneticisi Fatih Doğan Bey’e, Dekart Mermer Müdürü Yavuz Selim Bey’e, Atmaca Büfe Sahibi Salim Atmaca Bey’e ve Karaman Gündem Gazetesi ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@