banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Bir Köy Daha Karantinaya Alındı! Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Karaman’ın Başyayla İlçesine bağlı Büyükkarapınar Köyü, koronavirüs vakalarının artması nedeniyle karantina alındı. Ayrıca köyde yüz yüze eğitime ara verilip uzaktan eğitime geçildi.

YEREL 23.03.2021, 12:29
1141
Bir Köy Daha Karantinaya Alındı! Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi
banner762

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 15 numaralı kararı Başyayla Kaymakamlığının resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı.

Yayınlanan karar şöyle:

Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam V. Muttalip Çetin başkanlığında, aşağıda isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile Kaymakamlık toplantı salonunda toplanmıştır.

İlçemiz Büyükkarapınar Köyünde koronavirüs vakalarının artması sebebiyle, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltmak amacıyla sosyal izolasyonu tesis edebilmek adına bir sonraki karara kadar aşağıda belirtilen kararların alınması uygun görülmüştür.

1- Büyükkarapınar Şehit Nuri Başpınar İlkokulunda yüz yüze eğitimin sonlandırılıp uzaktan eğitime geçilmesine, köyde bulunan kıraathanelerin ve mesire alanlarının kapatılmasına, toplu yapılan etkinliklere(söz, nişan vb.) ara verilmesine, vatandaşların dışarıda bir araya gelmelerinin yasaklanmasına,

2- Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,

Oy birliği ile karar verilmiştir.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@