banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

“Bizim Yunus” Hatıra Paralarının Tanıtım Programı Yapılacak

Karaman Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın girişimleri, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünün katkılarıyla basılan “Bizim Yunus” hatıra paralarının tanıtım programı yapılacak.

YEREL 13.11.2021, 13:39 13.11.2021, 13:47
303
“Bizim Yunus” Hatıra Paralarının Tanıtım Programı Yapılacak
banner762

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan KAREV Başkanı Veli Bozkır:

“2021 yılı, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre'nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmıştır.

Türk dili ve medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus Emre’nin dünya beşeriyetine ortak bir değer olarak takdim edilmesi ve ülkemize bir daha hatırlatılması maksadıyla 2021 yılının, “Bizim Yunus” olarak anılması ek olarak Yunus Emre’nin mirası olan Türkçe’nin öneminin vurgulanması amacıyla “Dünya Dili Türkçe” adıyla yurt genelinde ve dışında bir kampanya düzenlenmesi 2021/1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile uygun görülmüştür.

Karaman’ın hem Türk Dilinin Başkenti hem de Yunus Emre’nin memleketi olması hasebiyle Karaman Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın (KAREV) girişimleri, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünün katkılarıyla “Bizim Yunus” hatıra paraları bastırılmıştır.

700. ölüm yıldönümünde Yunus Emre’yi anma ve yıldönümü anısına bastırılan hatıra paralarının tanıtımı amacıyla düzenlenecek törene teşrifleriniz bizleri onurlandıracaktır” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@