banner590

Son Dakika
banner722

Bu Yılki Yarışmanın Konusu “Sağlıklı Yaşam”

Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Recep Işık ve Ufka Yolculuk Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı ziyaret ederek yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi verdiler.

YEREL 16.02.2021, 13:04
697
Bu Yılki Yarışmanın Konusu “Sağlıklı Yaşam”
banner762

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a yarışmaya ilişkin bilgiler veren Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz, bu yıl yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 9.'sunun düzenlendiğini belirterek "Sağlıklı Yaşam İçin Oku, Sağlıklı Yaşamı Seç, Sağlıklı Yaşam İçin Harekete Geç" sloganıyla yola çıktıklarını ve bu yıl yarışmanın konusunun "Sağlıklı Yaşam" olduğunu ifade etti.

Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz, "Yarışmamız iki kademeli online sınav olarak yapılacaktır. Birinci kademe sınavı 11-12 Nisan tarihlerinde, ikinci kademe sınavı ise 23 Mayıs'ta çevrimiçi olarak yapılacaktır. Yarışma kitapları Merkez ve Ermenek'teki kırtasiyelerden temin edilebilecektir. Yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com sitesinden ulaşılabilecektir" diye konuştu.

Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yüksel Recep Işık ise Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarını Karaman'da Atak Gençlik Kulübü olarak organize ettiklerini, sağlıklı yaşamın yaşanan salgın hastalık sürecinde büyük öneme sahip olduğunu ve bu konuda farkındalık oluşturarak gençlerimize okuma sevgisi ve bilinç kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, bu tür yarışmaların önemli olduğunu belirterek öğrencilere sağlıklı yaşam değerleri ile okuma alışkanlığının kazandırılması açısından bu yarışmayı önemsediklerini ifade etti. Çalışkan "Bakanlığımız ile Ufka Yolculuk Yarışmaları arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen bu yarışma öğrencilerimize sağlıklı yaşam konusunda önemli kazanımlar sağlayacaktır. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a, Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz tarafından ilkokul, ortaokul ve lise için 3 kategoride hazırlanan Ufka Yolculuk Yarışma kitapları hediye edildi. Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 05:56
Güneş 07:16
Öğle 13:05
İkindi 16:14
Akşam 18:45
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@