banner464

ÇALIŞKAN BAŞKAN ÇALIŞAN BELEDİYE

29 Mart 2014 yerel seçimleri neticesinde göreve gelen Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daha 1 yıl olmadan, beş yılı kapsayan seçim beyannamesinde belirtilen projelerin % 70 'ini hayata geçirdi.

ÇALIŞKAN BAŞKAN ÇALIŞAN BELEDİYE

29 Mart 2014 yerel seçimleri neticesinde göreve gelen Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daha 1 yıl olmadan, beş yılı kapsayan seçim beyannamesinde belirtilen projelerin % 70 'ini hayata geçirdi.

22 Ocak 2015 Perşembe 15:20
6618 Okunma
ÇALIŞKAN BAŞKAN ÇALIŞAN BELEDİYE
Geçtiğimiz günlerde, ORC araştırma şirketinin 81 ilde yaptığı anket sonuçlarına göre en başarılı il belediye başkanları arasına giren Başkan Çalışkan döneminde Karaman en parlak dönemlerinden birini yaşıyor.

Dev Projelere Start Verildi

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ın ilk görev yılı içerisinde, Karaman'ın çehresini değiştirecek projelerde ilk kazmalar vuruldu. Yapılamaz denilen projelerin başında gelen Piri Reis Vadisi ihalesi TOKİ tarafından yapıldı ve yüklenici firma ilk etap çalışmalarına başladı. Karaman Belediyesi'nin en prestijli tarihi alan düzenlemesi olan Ak Tekke Kent Meydanı Proje'sinin başlamasına engel teşkil eden bütün prosedürler çözüldü ve 2015 yılı içerisinde çalışmalara başlanacak seviyeye geldi.

Diğer yandan, Karaman için birçok açıdan hayati önem taşıyan yeni çevre yolu projesi temeli atıldı ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Larende ve Sümer Mahalleleri Hayat Buluyor

Şehir içi trafiğin daha güvenli hale getirilmesi bakımından başlatılan çalışmalar kapsamında alt ve üst geçitler yapılıyor. Bu sayede gerek araç trafiği gerekse yaya trafiği daha güvenli hale getiriliyor. Gökkuşağı Havuzu, Makro market civarlarında yapılan ve yapımına devam eden alt ve üst geçitler sayesinde yıllardır şehirden kopuk vaziyette kalan Larende ve Sümer mahalleleri hayat buluyor.

Caddeler Daha Modern Hale Geldi

Yeni Minare, Mehmet Bey (İmaret) ve Yunus Emre Caddeleri üzerinde başlatılan yenileme ve düzenleme çalışmaları kapsamında hem şehrin en merkezi caddeleri daha modern hale geldi, hem de hizmet veremez hale gelmiş alt yapı tamamen yenilendi.

Araç Parkına 3 Milyonluk Dev Yatırım

Tam donanımlı ve çok fonksiyonlu olarak tasarlanan Yeni İtfaiye Binası tamamlandı. Ayrıca belediye araç parkına 3 Milyon liraya varan dev bir yatırım gerçekleştirildi. Özellikle temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan araçlar sayesinde Karaman Belediyesi temizlik hizmetlerinde % 40 lara varan bir tasarruf edecek.

Sosyal Hizmetlerde Örnek Belediye

Karaman Belediyesi, "Sosyal Belediyecilik Anlayışı" kapsamında son dönemde gerçekleştirdiği hizmetlerle de göz dolduruyor. Mezarlık hizmetleri, aş evi, sığınma evi, gıda bankası, taziye hizmetleri gibi vatandaşların ihtiyacı olan birçok alanda Karaman Belediyesi vatandaşının her zaman yanında olmayı başarıyor.

Karaman Belediyesi Kent Konseyi Hız Kesmiyor

Yine bu dönem yeni bir oluşum gerçekleştirilen Karaman Kent Konseyi, alt meclisleri ve çalışma grupları ile toplum yararına olan birçok konuda konferans seminerlerin yanı sıra dernekler ile ortak projelerde buluşarak yarım faaliyetlerinde bulunuyor.

Vatandaşla İç İçe Bir Başkan

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, büyük projeler ve önemli yatırımların yanı sıra, halkla iç içe olması ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinin de içinde olması ile vatandaşın takdirini topluyor. Açılışlar, dernek faaliyetleri ve diğer kurumların etkinliklerin davetlerine katılarak vatandaşların her zaman yanlarında olmaya devam ediyor.

Karaman'ın her alanda büyümesi, gelişmesi ve marka şehir olması yolunda gereken bütün çalışmaların yapılacağını ve atılması gereken bütün adımların atılacağını söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, " Karamanda yaşayan bütün vatandaşlarımız, bu değişime ve gelişime tanıklık edecekler" dedi.

 

 

 
Son Güncelleme: 23.01.2015 09:29
Yorumlar