banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Çalışmalar Tam Gaz Devam Ediyor

Okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" doğrultusunda ilimiz okullarında yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

YEREL 15.08.2022, 10:59 15.08.2022, 11:04
278
Çalışmalar Tam Gaz Devam Ediyor
banner762

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Baysal ile birlikte okulları ziyaret ederek Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen ve devam eden çalışmaları yerinde gözlemledi.

Proje kapsamında il merkezinde 26 ilkokul ve ortaokul ile ilçelerde planlamanın yapıldığını belirten İl Müdürü Mehmet Çalışkan, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi doğrultusunda okullardan gelen talepler doğrultusunda tadilat, destek ve iyileştirme çalışmalarının yürütüldüğünü, sportif ve sanatsal çalışmalara yönelik malzeme desteği sağlandığını, okulların fiziki imkânlarının geliştirildiğini, altyapısı güçlendirme çalışmalarıyla yeni eğitim öğretim yılına yönelik hazırlıkların yapıldığını ifade etti.

Projenin ağustos ayı sonu itibariyle tamamlanacağını söyleyen Mehmet Çalışkan, bazı okullarda çalışmanın tamamlandığını bazı okullarda ise ay sonu itibariyle hazırlıkların bitirileceğini dile getirdi. Tüm hazırlıkların yeni eğitim öğretim yılında fark oluşturmak için yapıldığını vurgulayan Çalışkan, ziyaretler esnasında kurs gören öğrencilerle bir süre sohbet ederek öğrencilere başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@