banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Canhasan Höyüğü Can Buluyor

Gazetemizi ziyaret eden Ankara Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Tarih Öncesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Baysal, Canhasan Höyüğündeki yapılan kazılar hakkında bilgiler verdi.

YEREL 19.04.2022, 17:33
370
Canhasan Höyüğü Can Buluyor
banner762

Ankara Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Tarih Öncesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Baysal ve beraberindeki Ünsal Özırmak gazetemizi ziyaret ettiler. Gazetemiz yetkilisiyle bir süre sohbet eden Baysal, 16.08.2021 tarihinde 50 Yıl sonra yeniden arkeolojik kazı ve araştırma çalışmalarının başladığı Canhasan Höyüğü hakkında bilgiler verdi. Baysal çalışmaları modern teknolojiler kullanarak yürüttüklerini ve Canhasan projesinin Karaman’ın uluslararası sesi olacağını söyledi. Baysal ayrıca kazıların yanında yapmayı planladıkları kültürel gelişmeye ve eğitime katkı sağlayacak olan projeler hakkında da gazetemiz yetkilisine bilgiler verdi.

Yerel basın olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade eden gazetemiz yetkilisi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Baysal’a çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@