banner741

banner763

banner590

banner767

banner745

banner722

CHP İl Yönetimi Acılı Aileyi Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi Ayrancı Saray Köyde hayatını kaybeden Mahmut ve Enes Atmaca kardeşlerin ailesini ziyaret etti.

YEREL 28.06.2020, 14:10
535
CHP İl Yönetimi Acılı Aileyi Ziyaret Etti
banner762

Acılı aileyi ve olay yerini inceleyen yönetim konu ile ilgili basın açıklaması yaptılar.

Yapıtlıkları basın açıklamasında; "24 Haziran günü Ayrancı ilçemiz Saray Köyde Mahmut ve Enes Atmaca kardeşlerin sulama kanalına düşerek hayatlarını kaybettikleri talihsiz bir olay yaşandı. Hayatlarının başında iki yavrumuzun can vermesi bizleri de derinden yaralamıştır.

İl Başkanımız Mustafa Cem Kağnıcı, il yöneticilerimiz ve Gençlik Kolları İl Başkanımız Mustafa Durmaz ile acılı aileyi evlerinde ziyaret edip, başsağlığı diledik. Ardından olayın gerçekleştiği su kanalında incelemelerde bulunduk. Sulama kanalında uyarıcı levha dışında önlem alınmadığı görülmekte maalesef. Köye doğru olan bölüm telle çevrilmiş ancak teller tahrip edilmiş ve yeterli bir önlem olarak görülmemekte. Ailenin en büyük isteği başka canların yitip gitmemesi, ocaklara ateş düşmemesidir. Başka Mahmutlar, Enesler can vermesin diye gereken önlemler kanal boyunca en azından yerleşim yerlerine yakın bölgelerde acilen alınmalıdır. Barajdan gelen sulama suyunun akış hızını dikkate aldığımızda yetişkin bir insanın bile kanala düşmesi halinde maalesef kanaldan kurtulması çok zor. Halkımızın sağlığı ve refahı için ümit ediyoruz ki bütün yerel yöneticilerimiz çözüm üretmek için birlikte çalışacaklardır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız ve konunun takipçisi olacağız.”

Yorumlar (0)
23°
açık
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 03:48
Güneş 05:31
Öğle 12:58
İkindi 16:49
Akşam 20:15
Yatsı 21:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@