banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver'in 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83’üncü ölüm yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

YEREL 09.11.2021, 13:13
54
CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver'in 10 Kasım Mesajı
banner762

Ünver’in mesajı şu şekilde:

 “Vatanımızın kurtarıcısı, ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetimizin ve iki büyük eserinden diğeri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. yılında saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri, siyasi, ekonomik ve toplumsal alanda ortaya koyduğu devrimler yol göstericimiz; ilkeleri ve fikirleri yarınlarımızın feneri olmuştur. Bundan sonra da öyle olacaktır. O’nun fikirlerinden, cesaretinden aldığımız güçle ve “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.” vecizesinin ışığında, yolundan hiç ayrılmadan ilerliyoruz. Yolumuz, daima Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu olacaktır.

O’nun milletimiz için yaptığı fedakârlıkları ve kahramanlıkları yetişen yeni nesillerimize ısrarla anlatacak, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını Cumhuriyetimizin şanlı bayrağı altında sonsuza dek yaşatmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle bir kez daha Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anıyor; aziz hatırası önünde saygıyla eğilerek miras bıraktığı cumhuriyet ile ilke ve devrimlerine sonsuza dek yüksek bir sadakatle bağlı kalacağımızı ifade ediyorum.

Ruhun şad olsun Atam!”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@