banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver'in 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84’üncü ölüm yıl dönümü vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

YEREL 09.11.2022, 13:02
134
CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver'in 10 Kasım Mesajı
banner762

Ünver’in mesajı şu şekilde:

“Ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak gelecek nesillere emanet eden, hürriyet ve özgürlük için çıktığı yolun sonunda tüm mazlum milletlere örnek bir laik devlet kuran; savaş meydanlarının düşmana aman vermeyen korkusuz komutanı, diplomasinin asil lideri Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını adayarak var ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti sayesinde özgür bireyler olarak hayatlarımızı sürdürüyoruz.

Bizler, atalarımızın kanıyla sulanan bu kutsal topraklarda Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle ve O’nun “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.” vecizesinin ışığında, yolundan hiç ayrılmadan ilerliyoruz. Yolumuz, daima Ulu Önderimiz Atatürk’ün yolu olacaktır.

Bu vesileyle bir kez daha vatanımızın kurtarıcısı ve cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anıyor; aziz hatırası önünde saygıyla eğilerek miras bıraktığı Cumhuriyet ile ilke ve devrimlerine sonsuza dek yüksek bir sadakatle bağlı kalacağımızı ifade ediyorum.

Ruhun şad olsun Atam!”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@