banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Tescil Çalışmaları Değerlendirildi

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun başkanlığında Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Tescil Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

YEREL 01.09.2022, 09:21 01.09.2022, 09:22
215
Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Tescil Çalışmaları Değerlendirildi
banner762

Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda Karaman’da coğrafi işaret tescili ve geleneksel ürün adı tescili muhtemel ürünler hakkında değerlendirme gerçekleştirilip, mevcut başvurular ele alındı.

“COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ İLE GELENEKSEL ÜRÜNLERİMİZİN UNUTULMASININ, KAYBOLMASININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Karaman’da birçok yöresel ürünün coğrafi işaret ve geleneksel ürün adı tescil potansiyeline sahip olduğunun ifade edildiği toplantıda Vali Tuncay Akkoyun, coğrafi işaret tescilinin önemine dikkat çekerek, “Coğrafi işaret tescili sayesinde ürünlerimizin kalitesini koruyacak, taklit edilmesinin önüne geçecek, yerel üretim, kırsal kalkınma ve ilimiz turizmini desteklemekle birlikte ülkemizin millî ve kültürel değerlerine katkı sağlamış olacağız. Coğrafi işaret tescili ile geleneksel ürünlerimizin unutulmasının, kaybolmasının önüne geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZ YÖRESEL ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ BAKIMINDAN GENİŞ BİR YELPAZEYE SAHİPTİR”

Toplantının devamında Karaman’ın yöresel ürün çeşitliliği bakımından geniş bir yelpazeye sahip olduğunu belirten Vali Tuncay Akkoyun, “Şehrimiz yöresel ürün çeşitliliği bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Yakın zamanda gerek gıda gerekse tekstil ürünlerimiz olsun birçok yöresel ürünümüz için coğrafi işaret tescili başvurumuzu gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Toplantıya Vali Yardımcısı V. Fatih Eroğlu, ilgili kurum müdürleri, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan ve MEVKA  Karaman Yatırım Destek Ofisi temsilcileri de katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@